Jaskrawy ekran laptopa

Kupiłam toshibe tecra. Ekran laptopa od początku był bardzo jasny. Trochę udało mi sie go przyciemnic klikając w ustawieniach ekranu, ale to jeszcze nie to. W moim starym lapopie klikało się klawisz Fn + strzałki i juz bylo.

Tu w instrukcji kazali klikać Fn + F6 lub F7 ale … nie dziala;-( …

Nie wiem gdzie szukać. Jest karta Nividia ale … po angielsku i boję się przestawiać.

Ekranu zwyczajnie nie idze ani ściemnić ani rozjaśnić… nie reaguje.

Jeszcze trochę to będę czytać w okularach przeciwsłonecznych;-)

Proszę o radę - przystępną;-)

To jest Tecra z matowym ekranem, nie powinien być aż tak jasny :slight_smile:

  1. Czy lapek reaguje jasnym ekranem na podłączenie do zasilacza, spróbuj go puścić na baterii i zobacz czy ekran automatycznie ciemnieje (włącza się tryb oszczędny)?

  2. Czy był instalowany inny system niż ten który był dostarczony razem z laptopem… np. seria toshiby A200 wymaga przy zmianie Systemu z Visty na Xp i odwrotnie wgrania odpowiedniego BIOSU. Objawia się to (zły bios) niedziałającymi klawiszami FN + F**

  3. Czy jest oprogramowanie od Toshiby które reguluje ustawienia oszczędzania baterii, spróbuj zmienić tam ustawienia???

  1. na baterii jest to samo … ekran nie ciemnieje

  2. z laptopem był xp … i jest klawisz Fn reaguje ze znakami umieszczonymi jako trzecie i czwarte na klawiszu … zaznaczone tym samym kolorem co Fn ale nie na ustawienia jasnoći i kontrastu… i to jest ciekawe

  3. bateria chyba nie ma nic do tego, to musi być gdzieś na karcie ale ja nie wiem gdzie szukać

ps odkryłam że przy nie wyciszonym mikrofonie laptop piszczy przy podgłośnieniu dzwieku

całuje i pozdrawiam!

Jeśli to jest nowa Tecra, czyli serie A9, M9, S5, to zawsze na początku jest przeinstalowany system Vista Business, dostajemy XP’ka jako dodatek na recovery CD.

Masz zainstalowany system ze wszystkimi sterownikami + oprogramowanie Toshiby?

Co do dziwnych objawów działania Fn + klawisze, to albo ten zły bios, albo trzeba doistalować od Toshiba oprogramowanie zarządzające energią.

Jaki to dokładnie Model Tecry???

To jest stary model Tecra M2… zainstalowany xp… zainstalowana nivdia i jeszcze costam;-) … mam instrukcje ale po angielsku i jakoś nie bardzo mam przekonanie bo boję sie że jak zacznę sama kombinować to tak poprzestawiam że z tego nie wyjde…

mialam juz toshibe satellite i tam nie było problemu z ekranem… a tu nie wiem co wykombinować … w instrukcji pisze, że ekran ma być pod kątem … i jak odchyle to jest lepiej… ale powinna być regulacja jasności i ostrości ekranu…

pozdrawiam!

hmm… klawisze nadal nie działają… i znikąd pomocy;-(…

oj… jak mi przykro