Jasna poświata zakładek na pasku zadań (jak zlikwidować)

Kolejna część sagi  “O tym jak walczyłem z beznadziejnymi funkcjami Windows 7”

 

Chciałbym aby znikła ta jasna poświata. Jest na to jakas opcja?

Przez nią tekst jest zdecydowanie mniej czytelny niż przy starym pasku z XP.

Ogólnie staram sie upodobnić ten pasek dopaska z XP.

 

q9EYSGE.jpg

 

Oczywiście nie zamierzam całkowicie wyłączać “Efektów wizualnych” i tym samym upodabniać tego paska do Win 95.

 

 

Tak sobie śledzę te twoje wpisy, i nachodzi mnie myśl, że jedynym rozwiązaniem dla ciebie będzie użycie jakiegoś oprogramowania do zmiany wyglądu interfejsu, np. Windows Blinds …

W google wpisz sobie Luna for win7

 

a ze 500 stron, na polskich forach o win7 też były poradniki.

 

 

Co do czytelności tekstu, to zawsze można zmienić czcionkę lub jej ustawienia.

 

Czyłem o tym jednak doszedłem do wniosku że nie chce grzebać w windowsie bo może to miec efekty uboczne a sam windows może wolniej działać.

 

“Na Windows 7 jest zablokowana możliwość ładowania stylów zewnętrznych. Jest konieczne patchowanie, które odblokuje ten mechanizm”

Wszelkie programy czy zmiany ręczne wychodzące poza zakres stylu AERO polegają na zmianach w plikach.

 

Czemu jest blokada ? Bo jak wydawali Vista to w ich wielkich planach było sprzedawanie stylów, ale im nie wyszło :stuck_out_tongue: Nawet w Vista basic blokowali niektóre funkcje, niestety ludzie szybko doszli jak sprowadzić M$ na ziemię.

 

Kolejną drogą do tego było Win8, wcale tu nie biegało o interfejsy itp to był efekt uboczny mydlenia oczu. Głównym zadaniem było stworzenie systemu zintegrowanego z ich sklepem. Wygląd interefejsów systemu na pc czy mobilne miał ułatwić podejmowanie decyzji o zakupach. Człowiek który na komórce czy tablecie dokonuje drobnych zakupów programów czy gierek jest bardziej skłonny kupować oprogramowanie na pc jeśli widzi taki sam wygląd :stuck_out_tongue:

 

Ale to całkiem inny temat.

 

Prawdę mówiąc jak nie chcesz grzebać ręcznie to pozostaje Blinds tak jak wspomniał Veers. Tyle, że ten program też wprowadza fizyczne zmiany. I na 100% coś tam to wpłynie na wydajność.

 

Ciekawe jak wygląda ta wydajność w porównaniu z Aero.

Ogólnie jestem ciekaw jak bardzo Aero (z włączonymi wszystkimi opcjami) spowalnia komputer.

Ja póki co mam włączone tylko “miniatury zamiast ikon” i “włącz kompozycję pulpitu” oraz “wirtualne style okien” których jakoś nie moge wyłączyć.

Prawdę mówiąc trudno wyczuć ile spowalnia.

Kiedyś odpaliłem 7 na leciwym kompie to musiałem aero wyłączyć bo jak robił refresh obrazu to czasem widać było jak rysuje.

W trybie minimalnej grafiki komp dostał skrzydeł.

 

Może mieć to znaczny wpływ gdy korzystasz z pamięciożernych programów które dużo liczą.

 

W przypadku gier, to tylko te wydane przed Vista są na to czasem wrażliwe, bo ogólnie AERO wyłącza się jak program pracuje w trybie pełnego obrazu.