Jasne określenie schematów w "Problemy"

Witam. Czytając posty w dziale “problemy” dochodzę do wniosku, że zdecydowanie brakuje tam postu z opisem jak zadawać pytania z prośbą o pomoc - wiem, na 100% nie wszystkie problemy da się opisac za pomocą schematu ale te najczęstsze - tak.

Proponuje wrzucic do postu

Dobrze że takie soby jak Ty nie są moderatorami ponieważ podejżewam że to zniszczyło by to piekne forum :o Pożądek jaki panuje - taki jest dobry bo jak zadasz jakieś pyatnie - nie musi być konkretnie z jakiejś “bardzo ważnej przyczyny” lecz takiej która utrudnia nam codzienne życie, zawsze otrzymasz odpowiedź. A jeżeli tak bardzo Ci się nie podoba to załuż swoje i zostań mederator-kingiem. :!:

Zamykane są przeważnie tematy które łamią regulamin forum żadko zamknięcie następuje na życzenie usera który temat założył.

Nie jest to forum jakieś urzędowe na którym trzeba byłoby sie trzymać określonych zasad i schematów pisząc prośbe o pomoc, nie komplikujmy pracy moderatorom gdyż jakby to miało być tak jak proponujesz to każdy temat napisany nie według schematu byłby zamykany.

Wszystko jest w regulaminie forum:

Problem tkwi w tym żeby owe zalecenia były stosowane a niestety jak na razie niektóre wątki wyglądają tak:

Tytuł:

Hmm… może jakiś ogólnopolski dzień bez komputera? :slight_smile:

dziękuje serdecznie za radę - na przyszłośc zachowaj dla siebie

źle mnie zrozumiałeś Zbych1 - to akurat jest OK że takie tematy są zamykane, ale mnie chodzi o to że, pojawia się mnówstow tematów w stylu "Pomocy! !!

Wcale nie ułatwi, dopóki autorzy postów nie będą myśleć

o tym co piszą i jasno formułować swój problem, udzielając

już na początku konkretnych informacji.

Przecież w regulaminie są jasno postawione zapisy,

a i tak są Userzy którzy go nie czytali.

Byli też tacy, którzy tym się nawet chełpili.

Przecież, załatwiając w realnym życiu jakąś sprawę

musisz jasno i zrozumiale dla innych, nie dla siebie

ją przedstawić.

Był swego czasu bardzo dobry tekścior i choć miejscami dosadny - to bez zbędnej otoczki twardo puentował niekumatość i lenistwo userów.

I co ciekawe - swego czasu długo siedział jako przyklejony, zresztą na wniosek modka!

Niestety przed chwilą “biedaczynę” (mam na myśli topic :lol: ) odnalazłam w Archiwum! :frowning:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … E6+pytanie

A reasumując całą sprawę - to dopóki sobie ktoś nie zada trudu zarówno w założeniu odpowiednio spreparowanego pytania, czy też dalej - w przeszukaniu dostępnych źródeł pomocy na Forum - to niestety tak będzie i nikt za nikogo nie będzie klikał paluszkami w klawę… :roll:

Bogactwa pomocy Ci u nas na Forum pod dostatkiem, oprócz osławionej szukajki (która ma się całkiem dobrze, o ile - znowu, ktoś zada sobie trud umiejętności szukania :twisted:

Oprócz tego jest bardzo bogaty w gotowe recepty na problemy - dział “Sprawdzone porady”, czy też przyklejony temat Sebastiana - systematyzujący najczęściej powtarzające się problemy i linki do ich rozwiązań!

A jak się komuś nic nie chce, albo zgrywa niekumatego - to już raczej mamy do czynienia z wtórnym analfabetyzmem! :twisted:

No i co ciekawe… jak trzeba wykumać w sieci np. filmy do ściągnięcia, to jakoś dziwnie szare komórki funkcjonują… i źródło (niejedno zresztą) w myk jest rozszyfrowane i zastosowane! :PPP

Już przeniesiony do działu O Forum - jako przyklejony.

:slight_smile:

Myśle że w poście szarego usera jest troche racji.Pisałem już o tym wcześniej aby zmieniać tytuły tematów.Może by dodać jakiś temat przyklejony w dziale “Problemy” i napisać tam np. aby nie tytułować tematów “POMOCY” “HELP ME” czy coś w tym stylu.Wiem że jest taki odnośnik w regulaminie ale kto z nowych go czyta??

Jak się parę razy sparzy, to zapamięta :stuck_out_tongue:

Regulaminu nie czyta a przeczyta przyklejony temat?

Nie sądze…

Regulamin czyta a nie rozumie - nie sądzę :stuck_out_tongue:

po poście Waterproof ,( którego proszę wybaczyć ale nie będę cytować, bo musiałbym zacytować w tym momencie całość :smiley: ), a jest w nim sporo racji i otwarcie napisanej prawdy (szczególnie dotyczącej wtórnego analafetyzmu) poprostu poddaję swój pomysł - poległ z honorem.

BTW

Podoba mi się sposób moderowania na forum phpbb.pl - twardo i krótko, ale widzę że tu, to się nie przyjmie - ot choćby ze samych względów technicznych - trzeba ok. 15 moderatorów, którzy kasowaliby bez mrugniecia okiem posty które, są dokładnie jak te opisane w poście do którego link przypomniała Waterproof , a przykleił asterisk. Post badziewny, łamie wszytkie zasady regulaminu - kasacja, jak klientowi będzie zależeć na dostaniu odpowiedzi - niech napisze po ludzku z zachowaniem zasad, innej drogi nie widzę, inaczej zostanie to co jest :?

Pozdrawiam i dziękuje Wszystkim, którzy do tej pory zabrali głos w tym temacie.

Na pewno z czasem moderacja zostanie zaostrzona :smiley:

Do jakiego stopnia i kiedy - czas pokaże :smiley:

Zamykam

Na pewno z czasem moderacja zostanie zaostrzona :smiley:

Do jakiego stopnia i kiedy - czas pokaże :smiley:

Zamykam