Jasność wyświetlacza, plan zasilania

Witam,

Mam Della 1555 na Viście 64; i okazuje się, że nie mogę ustawić jasności wyświetlacza w opcjach dotyczących planów zasilania (po prostu nie ma takiej opcji, jest tylko możliwość

ustawienia: wyłącz ekran, przełącz komputer w tryb uśpienia)

Natomiast mój służbowy acer na Viście 32 (zresztą nie tylko, HP i Toshiba na Viście 32 też)ma opcję ustawienia jasności ekranu zależnie od planu zasilania.

Skąd ta różnica, i gdzie może leżeć problem???

Niby nic, ale drażni, muszę co rusz ściemniać ekran klawiszami funkcyjnymi;

Gdzie szukać rozwiązania???

Hej,

Najłatwiej będzie, gdy w zakładce Edytuj ustawienia planu klikniesz Zmień zaawansowane ustawienia zasilania. Z listy wybierasz odpowiedni schemat i przechodzisz do gałęzi Ekran -> Jasność ekranu i definiujesz jego poziom przy zasilaniu sieciowym i bateryjnym. Zatwierdzasz zmiany i gotowe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

HEj, dzięki,

ale niestety nie działa; wchodzę tak, jak mówisz, ale w opcjach zaawansowanych pod hasłem ekran mam tylko dwie opcje: Wyłącz ekran po i Dostosowywanie ekranu; wszedłem w to drugie i są kolejne dwie opcje: zasilanie bateryjne i podłączony; włączyłem obie;

I tyle, nic się nie zmieniło…

Poszukaj na stronie producenta sterowników do ekranu albo oprogramowanie od energi komputera…

Hej,

Zgadza się… Dodatkowe narzędzie do zarządzania energią w Windows Vista znajdziesz na stronie producenta - Dell Recommended Vista Power Management Settings. Ściągnij, zainstaluj i zrestartuj komputer,a następnie oceń efekty… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

niestety, link który podajecie, znam już; to nic więcej jak tylko kolejny profil zasilania; który nic nie zmienia…

chce przeinstalować vistę, nie wiem, może to pomoże

Miałem tak w HP nx7400 - jakiś update sterowników (mam wrażenie, że Intela GMA 950) spowodował, że opcja sterowania jasnością ekranu zniknęła - jedyne co się działo, to to, że po odłączeniu zasilania się sam ściemniał. Potem, na nowej instalacji Visty znów przez jakiś czas działało i zniknęło.

Obecnie mam Windows 7 i opcja znów działa… możesz spróbować przeinstalować sterowniki Intela (o ile taki układ graficzny posiadasz).

Witam,

dzięki za konkretną informację; poszukam czegość; moja grafika to ATI HD 4570, to rządzi moja grafiką;

Ale jest jakiś trop…

Pozdro

Hej,

Wydaje mi się, że to rozwiązanie ma nikłe szanse na rozwiązanie problemu.

Oprócz kombinowania ze sterownikami graficznymi sprawdź, czy nie masz zainstalowanych jakiś programów ze stajni Dell’a, które odpowiadają za zarządzanie energią. Czasami jest tak, że program zastępuje część opcji czyniąc je niedostępnymi z poziomu ustawień systemu operacyjnego.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej Dimatheus,

owszem, mam tzw QuickSeta; tyle ze odistalowywalem go, i instalowałem znowu, różne wersje; i nic nie dało; po odinstalowaniu tego programu nic się nie zmieniało; ciągle brakowało tej jednej opcji dotyczącej regulacji jasności

Hej,

Kurcze, dawno nic na Dell’u nie robiłem, ale wydaje mi się, że program ten - oprócz wyświetlania wskaźników jasności, uruchomień odpowiednich urządzeń, itp - jest wyposażony także w kreator, w którym można zdefiniować podstawowe ustawienia - w tym jasność. Oczywiście głowy sobie uciąć nie dam, ale coś takiego gdzieś mi świta… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej Dimtheus

ja się poddaję :slight_smile: doszedłem do wniosku, że nie jest to problem, który uniemożliwia mi korzystanie z laptopa; przeinstalowałem vistę i doszedłem do wniosku, że chyba problem lezy w sterowniku do grafiki (mam Ati HD 4570), gdyż jak przeinstalowałem vistę, w opcjach planu zasilania była tylko jedna opcja dotycząca czasu wyłączenia ekranu (na prostym sterowniku VGA) a gdy zainstalowałem sterownik ATI doszła jeszcze opcja dotycząca uśpienia, ale już regulacja jasności się nie pojawiła;

dzięki za wszelką pomoc

Hej,

Faktycznie, wszystko wskazuje na to, że sytuacja jest jakąś pochodną sterowników do karty graficznej. A swoją drogą - instalowałeś do niej sterowniki ściągnięte ze strony Dell czy ATI??

Nie ma sprawy… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Hej,

Instalowałem z Della; na ATI nie ma sterownika dla laptopów i grafiki HD 4570; natomiast Dell to trochę ■■■■; najnowszy sterownik na stronie Della ma błąd więc nie polecam go ściągać; warto wziąc ten sprzed kilku miesięcy;

wietrzę jeszcze jedną szansę; mam od kumpla inną vistę; wrzucę ją na kompa, zobaczę co się stanie; on jwierdzi, że w mojej dellowskiej viście ta opcja z jasnością ekranu jest jakoś zablokowana; zobaczymy… dla samej ciekawości to sprawdzę

pozdro

Hej,

A jaki jest to rodzaj błędu - przy próbie instalacji czy już w czasie jej trwania??

Szczerze mówiąc jest taka możliwość - wersja OEM może być nieco okrojona w opcje. Daj znać, czy faktycznie taki zabieg coś dał. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Widać mało wiesz o życiu :wink:

Ściągasz sterowniki do HD 4570 pod wersje dla blaszaka (desktop) a następnie po przez program HD Modder ze strony driver heaven przerabiasz sterownik na wersje dla laptopa :slight_smile: i jedziesz z tym koksem dalej…

Hej,

Tyle że źródłem problemu najprawdopodobniej nie są sterowniki do karty graficznej, gdyż na sterownikach systemowych jest jeszcze mniej opcji; dopiero po instalacji tych od ATI pojawiają się dodatkowe opcje - ale oczywiście bez tych, dotyczących jasności ekranu…

Pozdrawiam,

Dimatheus