Jasny kwadrat w lewym górnym rogu

Siemka. Po wczorajszej aktualizacji w lewym górnym rogu ekranu pojawił mi się jakby jasny pół-przeźroczysty prostokąt. Widać go też w grach co strasznie irytuje, ale za to nie widać go na Screenach. Szukałem w Menadżerze zadań jakiś dziwnych programów w tle ale nic tam podejrzanego nie ma ;/ Avira twierdzi że wirusów też brak, CCleaner też czysty… Ktoś wie jak się tego ustrojstwa pozbyć?

Dzięki

Sprawdź na jakich sterownikach graficznych się zakończyła aktualizacja, może one powodują ten punkt / prostokąt.

https://support.microsoft.com/pl-pl/help/12376/windows-10-start-your-pc-in-safe-mode - sprawdź czy jest też w trybie awaryjnym.

Niestety nowe sterowbiki nic nie dały. Kwasracik wygląda ot tak… wyskoczył podczas instalacji aktualizacji i tak Sobie został xd

Btw. monitor jest 100% okej ponieważ w biosie tego nie widać ;/

To wygląda na glitch sterownika grafiki. Co tam masz za model GPU i sterownik? :>

Gtx 660 i najnowsze sterowniki. W sumie odinstalowałem sterowniki w ogóle i uruchomiłem kompa ponownie i to samo xd

Hej,

  • A jakim portem podłączasz monitor?
  • Próbowałeś sprawdzić, czy podobne objawy pojawiają się, gdy monitor podłączysz do innego komputera?

Pozdrawiam,
Dimatheus

mam ten sam problem : (

  • A jakim portem podłączasz monitor?
  • Próbowałeś sprawdzić, czy podobne objawy pojawiają się, gdy monitor podłączysz do innego komputera?
  • Możesz pokazać na screenie, jak wygląda błąd?

W ustawieniach monitora (nie komputera) zmieniasz opcje “smart frame” na wyłączoną, używa się tego do gier RTS.