Java 7 update 10 długo ładuje się

Witam !

Mam win xp 32bit (x86) .

Mój problem dotyczy javy 7 update 10 . Od czasu gdy zainstalowałam tylko ta javę przeglądarka źle chodzi. Używam Firefoxa 17.0.1 bardzo często strony długo ładują się , albo obrazki na nich , gdy otwieram nowe karty muszę troszkę poczekać zanim się naładuje, dotyczy to różnych stron www…, i tak samo zaczęło się dziać na Operze jak i na IE ,czasami tez resetuje strony. Nie za każdym razem tak jest ale bardzo często.

Wcześniej miałam inne javy przy których wszystko było dobrze (flasha nie ruszałam). Ale odinstalowałam je wszystkie a teraz ręce mi opadają , nie wiem jaka javę dobrać by było wszystko dobrze. W dodatkach przy tej javie pisze:

" Dodatek java TM Platform SE 7 U 10 może sprawiać problemy z bezpieczeństwem lub stabilnością " java plug-in 10.10.2.18 for Mozilla Browsers

Z początku jak instalowałam nie było aż takich problemów, nagle to się stało po krótkim czasie.

Wciskałam w dodatkach “wylącz” obok, ale problem nadal był.

Czy ktoś może miał podobny problem ? Która wersja javy byłaby kompatybilna - najlepsza ? co robić ? Była bym wdzięczna za pomoc .

Zaktualizuj do wersji javy 7 update 11

Oraz zaktualizuj FF do 18ki

już to robiłam i nic się nie zmieniło , zrobiłam tez przywracanie systemu do czasu kiedy było dobrze a problem jednak nadal jest … hmmm

może powinnam mieć jeszcze jakąś javę ? bo wcześniej miałam dodatkowo Java Fx i J2SE , teraz mam tylko tą nową .

Jak tak robiłaś to zostaw najnowsza jave i najnowszego FF

Co do javy to teraz jest jako 1 dodatek do FF i wszystko jest w porządku

Ja na tej javie i FF nie mam problemów, ale jeżeli twierdzisz że to wina javy to zainstaluj jakąś starszą i bardziej niebezpieczną

ps. to nie musi być wina javy, jak chcesz to wykluczyć to usuń jave z systemu i sprawdź jak będą Ci działać przeglądarki

ok będę musiała pokombinować… i zobaczyć jak będzie / dziękuję za odp.

Tak mi się wydaje że to java , choć na 100% pewna nie jestem ,ponieważ flash tez czasami miał awarie , mam 10.3.183.20 a to dlatego że jak kiedyś pobrałam najnowszego to zupełnie zawieszały mi się filmy i dźwięk, więc powróciłam do tej wersji bo ktoś napisał ,że jest dobra i faktycznie jest lepiej ale pewności już nie mam od której wtyczki to jest … boję się cokolwiek już nowego instalować , bo w sumie nie znam się na tym za bardzo dlatego zapytałam.

Witaj :slight_smile:

Java aby poprawnie działała - zalecane jest ;

1 - odinstalowanie każdej innej starej wersji , następnie zrestartowanie komputera i dopiero czysta instalacja nowej wersji.

To samo dotyczy Flasha - zawsze instaluj zarówno wersje na IE oraz FF.

zainstaluj także Shockwave player , jeśli oglądasz you tube oraz tv-online.

Przeczytaj świeże artykuły:

http://www.dobreprogramy.pl/Specjalisci-nawoluja-do-wylaczenia-Javy,Aktualnosc,38573.html

http://www.dobreprogramy.pl/Oracle-zalatal-Jave-ale-tylko-dwie-luki,Aktualnosc,38635.html

Zastanów się czy u Ciebie jest konieczne korzystanie z Javy.

U siebie odinstalowałem kilka dni temu i na razie nie widzę dyskomfortu.

Filmy na Youtube normalnie się wyświetlają.

Zaktualizuj przeglądarkę do aktualnej wersji 18.0.

Jest też programik do pełnego odinstalowania Javy przed ponowną instalacją:

http://www.dobreprogramy.pl/JavaRa,Program,Windows,36171.html

Java jest potrzebna do stron na javie typu kurnik.pl czy jakieś czaty, czy programy itp.

Jeżeli ktoś nie korzysta z takich stron to jest mu nie potrzebna, a do Youtube to jasne że jest nie potrzebna :lol:

Tak czy tak sam javy używam bo jest to coś niezastąpionego jeszcze :lol:

dziękuję bardzo za podpowiedzi i za linki ,dam jeszcze znać :wink:

Dodane 20.01.2013 (N) 20:17

Ja korzystam właśnie z różnego rodzaju stron , tak więc napewno java jest mi potrzebna bo sama zauważyłam że jak wyłączam ją w dodatkach to niektóre strony chodzą źle, ale za to jak włączę też coś się gryzie. Skorzystałam ze wskazówek wcześniejszych aktualizowałam FF do 18 i bez zmian. Problem teraz jest w wyświetlaniu niektórych stron np. brak niektórych minitur na You Tube albo na stronie sklepowej on -line nie wyświetla mi wszystkich artykułów lub bardzo długo się po kolei ładują obrazki. Tak samo zachowuja się strony na Operze. czyli w czym tu może być problem …?

Pytanie a jakiego Flasha używacie przy najnowszym FF i javie tak żeby było dobrze ?

Dodane 20.01.2013 (N) 23:38

Wszystkiemu winien był Flash Player 10.3 był widocznie nie kompatybilny z najnowszą javą 7 U 10 przez to przeglądarki szwankowały.

Odinstalowałam tego “starszego” flasha i ponownie zainstalowałam najnowszą wersję Flash Player 11.5.502.146 i wszystko jest OK ! :slight_smile:

Mimo iż w dodatkach pisze przy tej javie że może sprawiać problemy…jak na razie po tym kroku wszystko śmiga tak jak powinno :smiley:

Dziękuję wszystkim za info i pomoc.Pozdrawiam.