[java android] tworzenie gier


#1

Czy zna ktoś jakiś fajny (niekoniecznie po polsku) poradnik jak zrobić grę w javie na androida? Lub jak poruszać obrazek palcem po ekranie?


(Ravenravenpl) #2

Może i nie jest to kurs programowanie, ale Google ostatnio stworzyło ciekawy projekt, a mianowicie App Inventor - środowisko RAD dla Androida, choć jak ktoś się uprze to nawet ciekawe efekty można osiągnąć. W każdym razie do obrazka poruszanego palcem na pewno wystarczy.

http://appinventor.googlelabs.com/about/

Najpierw musisz się zarejestrować, a kiedy już przyślą Ci maila, że otrzymałeś dostęp, kliknij na "My Projects" w prawym górnym rogu i... miłej zabawy :). Tutoriale i FAQi są na stronie, więc zaznajom się z nimi przed rzuceniem się w wir tworzenia, by nie mieć problemu z obsługą interfejsu.


(Robert) #3

Otóż jak to się mawia najciemniej pod latarnią. Gdy już ściągniesz i zainstalujesz SDK Androida to zajrzyj w katalog /samples i tam znajdziesz dla przykładu grę Snake. Oprócz Snaka jest bardzo wiele innych sampli które pomogą Ci zrozumieć Androida.

Niemniej jednak przed przystąpieniem do programowania gry na androidzie poczytaj na temat obsługi zdarzeń, deklaracji layoutów i ogólnie jak to działa :slight_smile: