[Java][Applet] Error accessing system properties

Witam,

Przy próbie uruchomienia appletu mam poniższe komunikaty.

googlowalem ale niestety nie udało mi się rozwiązać tego problemu.

Nie wiem jak nadać te uprawnienia.

Warning: Error accessing system properties.

java.security.AccessControlException: access denied (java.util.PropertyPermission bibliotekaJar.nowarnings read)

Każdy aplet uruchamiany jest w tzw. piaskownicy (ang. sandbox), która nakłada na niego pewne ograniczenia tak, aby zagwarantować bezpieczeństwo systemowi na którym jest uruchamiany. Aby obejść te ograniczenia autor appletu musi go podpisać. O podpisywaniu appletów możesz poczytać np. tutaj. Odnośnie tego czego nie może robić niepodpisany applet poczytaj np. tutaj. Dostępna jest też lista ustawień do których dostęp mają niepodpisane aplety link.

u, troche tego jest.

A tak na szybko i na latwizne, da się jakos zrobic aby nie bylo problemu z wykorzystaniem zewnetrznych bibliotek ? ponieważ aplikacja z tymi bibliotekami otwiera mi sie bez zadnego problemu.

Zasadniczo, każda biblioteka (plik jar) powinna być podpisana.

no to chyba bedzie problem ponieważ z tego co widze to ta biblioteka której używam nie została podpisna, a ja sam chyba nie mogę jej podpisac skoro nie jestem jej właścicielem ?

Możesz podpisać dowolny plik jar. Tylko podpisując swoim nazwiskiem go gwarantujesz poniekąd, że nie wyrządzi on szkody w systemie użytkownika.

utowrzylem plik przy pomocy PolicyTool

/* AUTOMATICALLY GENERATED ON Thu Mar 15 19:41:22 CET 2012*/

/* DO NOT EDIT */


grant {

  permission java.io.FilePermission "mojPlikZdanymi", "read";

  permission java.io.FilePermission "biblioteka.jar", "read";

};

nie mam uzupelnionego CodeBase ponieważ chcę aby mial dostęp do tych plikow z poziomu appletu (jeden folder).

Ponoć przeglądarka potrafi sama rozpoznać ten plik, jednak nie chce ponieważ nie zaszła zadna zmiana w pliku ‘java.security’

Dodane 17.03.2012 (So) 9:09

probowałem drugiej opcji mianowicie utworzenie klucza oraz certyfikatu. Jednak mimo to nie działa. Mam pytanie, czy kazdy kto chce aby działał u niego applet to musi go ręcznie ‘aktywowac’ certyfikat przy użyciu narzedzia PolicyTool ? bo już się zamieszałem w tym wszystkim.