Java-deklaracja tablicy jednowymiarowej, zapełnienie


(Pinio150) #1

Witam serdecznie, mógłby mi ktoś napisać, jak się deklaruje tablice jednowymiarowe?

I dodatkowo do tematu, jak się je wypełnia, losuje z nich oraz wypisuje liczby. I jak np. z przedziału liczb od <5;6> wylosować 100 liczb, to trzeba z zmienną double zrobić, ale jak? Przypomniałem sobie, może też mi ktoś powiedzieć, jak zrobić aby wynik jakiś tam był podany np. z 4 miejscami po przecinku? Pozdrawiam i czekam na odpowiedź! :lol:


(Sawyer47) #2

Tutaj jest o tablicach: http://download.oracle.com/javase/tutor ... rrays.html , jeszcze może przydać się klasa Arrays http://download.oracle.com/javase/6/doc ... rrays.html

Losowanie z tablicy, to po prostu losowanie indeksu elementu. Tu masz generator liczb pseudolosowych http://download.oracle.com/javase/6/doc ... andom.html

A tutaj o formatowaniu wyjścia: http://download.oracle.com/javase/tutor ... ormat.html (jeśli chodzi Ci o wypisywanie liczb właśnie dla przykładu do 4 miejsc po przecinku)


(Pinio150) #3

fajnie, a może ktoś by mi tak napisał przykład deklaracji tablicy dwuwymiarowej i wypisanie ich elementów w kolumnie jakieś, 100 liczb z przedziału od 5 do 6. chodzi mi o ten kawałek kodu.


(Sawyer47) #4

Jeśli jednak chodzi Ci o dwuwymiarowe, to zobacz http://leepoint.net/notes-java/data/arr ... ys-2D.html


(Pinio150) #5

jeżeli przeglądałeś dwa tematy, które dzisiaj dodałem to chodzi mi i o 1 i o 2 wymiarowe tablice i wszystko co można z nimi zrobić i jak to wykonać, żeby działało jeszcze. oczywiście kompilator, który używam to netbeans IDE v6.9.1 chyba, w każdym bądź razie najnowsza pobrana ze strony netbeansa.


(Sawyer47) #6

Przykładowe kody masz w linkach, jeśli miałbyś z nimi jakieś problemy możesz pisać na forum.

PS NetBeans to IDE, a nie kompilator.


(Pinio150) #7

widzisz, jaka moja wiedza skromna z tej dziedziny, ale te linki co podałeś to odnoszą się do javy tak? czy dopiero będę to musiał przełożyć na jave? Widzę, że komendy, znaczy teksty są z javy z sumie to głupie pytanie, ok. jakby co będę pisał. :wink: