Java.exe - Błąd - Bad Image

Zainstalowałem Java ze strony java.com/pl/download

64-bitowa wersja oprogramowania Java dla Windows
alecane Version 8 Update 271 (rozmiar pliku: 79.5 MB)

Wszystko zainstalowało się prawidłowo, ale gdy próbuję z konsoli sprawdzić wersję Java (wpisuję w CMD: java -version) to dostaję poniższe błędy:

01

po kliknięciu ok w konsoli widzę zapis:

02

Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem i mógłby podzielić się rozwiązaniem?

Mój system operacyjny Windows 8.1 64 bitowy.

Zainstaluj sobie wszystkie V C++ i spróbuj ponownie?

Niestety nie pomogło, mam zainstalowane wszystkie paczki. Problem pojawia się również z innymi programami np. Eclipse.

Jak nic ci nie zadziała to przeinstaluj system, lub zmień go na np. Win 7, Win 10

Spróbuj jeszcze zamiast tej Javy zainstalować OpenJDK.

Zastanawiałem się nad tym, gdyż posiadam obraz Windowsa 10 z Azure Students, aczkolwiek nie wiem, czy możliwa jest instalacja z zachowaniem całej zawartości komputera. Obawiam się również, że gdyby coś poszło nie tak to musiałbym przeprowadzić czysty format systemu, a to wiąże się z przynajmniej dwoma dniami pracy. No i nie wiem jak z wydajnością, czy system Windows 10 nie ma większych wymagań?

Dzięki. Oczywiście spróbuję sprawdzić również tutaj, ale jak pobrałem OpenJDK 11 x64 ze strony https://www.openlogic.com/openjdk-downloads to o dziwo działa, ale…

… jest jeden problem. Właściwie wygląda na to, że mam coś zepsute w systemie?

Tytułowy problem nadal występuje jak próbuję uruchomić inne programy np.:

  1. Eclipse IDE 2020‑09 (pobrałem eclipse-java-2020-09-R-win32-x86_64.zip)
  2. MongoDB (pobrałem mongodb-windows-x86_64-4.4.1.zip)

eclipse

mongodb

Na każdej paczce Microsoft Visual C++ Redistributable robiłem opcję Repair, wszystko sprawnie się udało (żadnych błędów), lecz nic nie pomogło. Czy to po prostu wina systemu Windows 8.1 i tego, że oprogramowanie nie chce na nim działać? Co mogę jeszcze zrobić?

Chyba rzeczywiście masz coś uszkodzone :frowning: . Nie masz przypadkiem punktu przywracania zrobionego przed tymi błędami?

Bo jak tak, to mógłbyś spróbować przywrócić system i zainstalować Javę od nowa

Widocznie coś masz z systemem namieszane. Spróbuj jego naprawy używając nośnika instalacyjnego. Ewentualnie jak nie pomoże, a nie chcesz stawiać systemu od nowa (co bywa kłopotliwe jak masz dużo rzeczy skonfigurowane) to zainstaluj obok system Linux np. Ubuntu. Tam środowisko Java + Eclipse bardzo ładnie działa.

Sam mam Linuxa i jestem bardzo zadowolony :smiley: . Szybkość, prywatność, bezpieczeństwo. Jak najbardziej polecam. Dla początkujących według mnie najlepszy ZorinOS, interfejs bardzo zbliżony do Windowsa.
Oficjalna strona
Screen: