JAVA jaka książka?

Witam.

Poszukuję porządnej książki do programowania w JAVIE i mówiąc porządnej mam na myśli “biblie”, w której znajdzie się absolutnie wszystko. Od podstaw przez zasady i techniki obiektowości, tworzenie własnych klas i modyfikacja istniejących aż do programowania sieciowego. Co możecie mi polecić?

Witam. Co do biblii Javy to nic mi w tym momencie nie przychodzi do głowy, więc takiej typowej biblii nie umiem Ci polecić w tym momencie. Jednak jeśli chodzi o programowanie w Javie to bardzo dobre i grubaśne pozycje to:

  • Thinking in Java - jest w polskiej wersji i bez problemu dostępna; co więcej strasznie gruba, omówione praktycznie wszystkie pojęcia, powiedziałbym, że to taka swoista biblia, aczkolwiek nie mogę zagwarantować, że tam jest dosłownie wszystko :smiley:

  • 2-tomowe wydanie Javy: “JAVA Podstawy” oraz “JAVA Techniki zaawansowane” - tak jak książka wyżej, bardzo duża ilość omówionych elementów Javy, z przykładami, kodami źródłowymi, wszystko omówione jak działa.

Wg mnie któraś z tych 2 pozycji, połączona z samozaparciem, tutorialami znalezionymi w necie, dokumentacją na stronie Oracle http://docs.oracle.com/ i sporą ilością wolnego czasu, w zupełności wystarczy, żeby opanować w znacznej części Javę.

Pozdrawiam i życzę miłej nauki :smiley:

Właśnie “mnóstwo wolnego czasu” może być swoistym problemem :stuck_out_tongue: reszta zawsze się znajdzie xD

No ale dzięki za informacje. Ale jeśli jest ktoś kto ma inne propozycje chętnie poczytam. :smiley:

To, co wymieniłeś, to właśnie podstawy podstaw :smiley: Te i wiele więcej znajdziesz w Head first Java. Mimo wszystko nie każdemu pasuje takie specyficzne podejście (prosty, luźny język, kupa obrazków). Wtedy polecam wspomniane wyżej Core Java + jakiś podręcznik/kurs przygotowawczy do SCJP. Thinking in Java wywołuje u mnie nieco mieszane uczucia, ale odbiór książki to w końcu sprawa subiektywna.

Jeśli chodzi o sprawy typu styl pisania język obrazki itd. To jestem jak najbardziej na tak. Lubie gdy coś jest opisane wręcz łopatologicznie a nie jak np. kodeks prawny heh

No to sprawdź przykładowe strony prosto od Heliona:

http://pdf.helion.pl/javrg2/javrg2-2.pdf

Bo książki z serii Head First są naprawdę specyficzne :wink:

A widzieliście dość nową w Helionie pozycję http://helion.pl/ksiazki/java-kompendiu … javkp8.htm ?

Cena dość wysoka, ale spis treści wygląda zachęcająco. Przykładowy rozdział też nie wygląda najgorzej.

@Airborn, futurity92 - mam starsze wydanie tej książki i zasadzie mogę polecić.

Niby wszystko fajnie - dużo informacji z bardzo drobiazgowym opisem częściej używanych klas i konfiguracją używanych narzędzi. Ale ta cena… Nie rekomendowałbym jej nikomu całkiem świeżemu. A nuż programowanie/Java się odwidzi i pieniędzy będzie szkoda. Ale ktoś, kto jest zdeterminowany i wie, na co się pisze…

Znacie coś podobnego (przystępnego i wyczerpującego) dotyczącego podstawowych wycinków Javy EE?

Jednej ksiązki nie ma, bo pewnie zajęłaby z 5000 stron.

Oficjalny Java EE tutorial: http://docs.oracle.com/javaee/6/tutorial/doc/

Do każdej technologii znajdziesz jej specyfikację na JCP.

Większość implementacji ma też odpowiednie tutoriale, zacznij od strony serwera aplikacyjnego z którego korzystasz.

Core Java 2 - dobrze napisana książka :wink: Szczerze nie jest ważny język(kto się uczy składni, masz dokumentacje), ale nauczenie się programistycznego myślenia .

Polecam książkę autorstwa Steve McConnel z MS Press “Kod doskonały”

Odkopię trochę temat. Jaka jest różnica pomiędzy książkami “Java. Podstawy. Wydanie VIII” oraz “Java 2. Podstawy” i to samo pytanie odnośnie książek “Java. Techniki Zaawansowane.” oraz “Java 2. Techniki zaawansowane” ? Które lepiej kupić?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Java 2. Podstawy

Data wydania: 2003/02

Java. Podstawy. Wydanie VIII

Data wydania: 2008/09

Podobnie z tymi drugimi.

Bierz oczywiście nowszą.

A co myślicie o tym? Ktoś zna te lektury?

  • “Java. Przewodnik dla początkujących. Wydanie V” - Herbert Schildt, wyd. Helion 2012

  • “Java. Kompendium programisty. Wydanie VIII” - Herbert Schildt wyd. Helion 2012

Cześć odświeżam .Zastanawiam się nad http://www.empik.com/java-podstawy-horstmann-cay-s-gary-cornell,prod3400153,ksiazka-p#review oraz http://www.empik.com/java-kompendium-programisty-schildt-herbert,p1047478630,ksiazka-p .I chciałem zapytać która lepsza będzie dla osoby która coś pisała w c++ (nie mówię że dużo ale podstawy ogarniam).Pozdrawiam

Ja z podpisuje się po kilkoma użytkownikami również polecam Thinking in Java , w bibliotekach miejskich i uczelniach trudno dostępna polecam kupić i mieć na składzie. Pragnę również zaznaczyć, że jest to książka dla osób, które znają podstawy programowania, tak samo jak Thinking i C++ każdy rozdział zakończony programami do napisania. Nie ma takiej drugiej książki na rynku.

Możesz rozwinąć myśl? To znaczy - co sprawia, że książka jest taka wyjątkowa? Założenie o pewnej wiedzy czytelnika i zadanie domowe?