JAVA JDBC MySQL jak polaczyc, zainstalować

Jak polaczyc sie z baza mysql w Javie? Wiem ze trzeba sciagnac connector - ściągnąlem ale nie wiem gdzie go wrzucić. Mam linuxa. Prosze o polska instrukcje nie chce linkow bo juz szukam od ponad godziny i wszedzie jest definicja CLASSPATH jak ja nawet nie wiem gdzie jest java w linuxie. prosze o konkretne info

W związku z Twoimi niedawnymi zarzutami na mój temat pokaże jak ja rozwiązałbym ten problem

  1. Na początek sprawdziłbym, co to w ogóle jest zmienna CLASSPATH. Zapytałem wujka Google, oto wynik

http://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=java+classpath

  1. Później sprawdziłbym jak ustawia się zmienną środowiskową CLASSPATH. O jakie wielkie zaskoczenie, zmienną CLASSPATH ustawia się tak jak każdą inną zmienną środowiskową

http://www.google.pl/search?sourceid=chrome&ie=UTF-8&q=java+classpath#pq=java+classpath&hl=pl&sugexp=gsis%2Ci18n%3Dtrue&cp=13&gs_id=1e&xhr=t&q=linux+set+classpath&pf=p&sclient=psy&biw=1024&bih=499&source=hp&pbx=1&oq=linux+set+cla&aq=0L&aqi=g-L3&aql=&gs_sm=&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.&fp=5929cbbe3ce5feef

OK czyli rozumiem że należy ustawić zmienną classpath na plik connectora mysql ? - wtedy java wyrzuca ze nie widzi konektora…

Z wikipedii (pierwszego linka, który znajduje Google)

Nie na konkretny plik a na katalog

Offtopicując, widzę że do umiejętności nazywania swoich problemów i samodzielnego ich rozwiązywania musisz jeszcze dołączyć umiejętność ich rozwiązywania.

Nie studiujesz może zaocznie na Politechnice Wrocławskiej? Kumpel ze studiów zawsze ma takie same kretyńskie problemy jak Ty.

Nie, nie studiuję tam. W rozwiązywaniu problemów zależy mi na szybkości (nie wiem jak Ty ale ja nie mam zamiaru ślęczeć godzinami przed komputerem cały dzień i czytać mase tekstu o zmiennej CLASSPATH z której potrzebuje jeden konkret- co w niej ustawić) I właście w tym celu wg ciebie mam czytać wszystkie tematy z googla o tej zmiennej. Może uważasz żebym sobie odpuścił, OK- ja i tak nie zrobię tego. A na forum piszę dlatego że liczę na to że ktoś już to przerobił i łaskawie mi poda taka canna informację a ja w tym czasie zrobię coś innego (np. pomogę w innym temacie, moze zdarzy sie ze ja cos wiem i skroce czas poszukiwań innemu). Tak to wg mnie powinno działać jeśli cie to boli to nie musisz mi juz wiecej pomagac. Mimo to dzieki bo jednak coś mozna z Twojego wpisu wyciagnac, przynajmniej raz Ci sie udało heh :stuck_out_tongue: