Java nie odpala się bez uprawnień administratora

Witam, korzystam z archaicznej przeglądarki IE6 oraz oplikacji JAVA 1.7.21 (niestety wersje te muszą być właśnie takie i nie mogę ich podbić)

 

Wszedłem na stronę “X” gdzie pojawić powinno mi się okno apletu JAVA, wyskoczyło mi okno JAVA UPDETE NEEDED:

 

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/java-o6149/

 

Nie pamiętam teraz jaką opcję wybrałem, czy było to BLOCK, czy UPDATE. Niestety proxy wycina możliwość przejścia na stronę z nowszą wersją aplikacji więc nawet jeżeli kliknąłem aktualizację, nie uda mi się dokończyć działania.

 

Pewny jestem, ze wybraną opcją nie jest LATER, ponieważ na innym komputerze po wybraniu tej opcji wszystko działa…

 

Chciałem wywalić ustawienia JAVA, aby okno pojawiło mi się ponownie, niestety nie udało mi się. Na chwilę obecna wywaliłem tempy przeglądarki. Ustawienia lokalne oraz dane aplikacji programu JAVA. W końcu odinstalowałem Javę (wyczyściłem Program Files oraz wszystkie ustawienia lokalne i dane aplikacji). Zainstalowałem na nowo, grzebałem trochę w rejestrze, ale nic nie przyniosło efektu. Aplikacja zapisuje gdzieś informację, że na stronie “X”, ma ją zablokować, bądź poddać aktualizacji…

 

Gdzie mogą znajdować się takie ustawienia??

 

Dodam, że na tym samym komputerze, na innym użytkowniku okno się pojawia, czyli ustawienia muszą być per user.

 

Z góry pięknie dziękuję za pomoc i życzę miłego dnia:)

 

Pozdrawiam

spróbuj użyć JavaRa

Niestety pawko_86,

 

wykonanie wszystkich możliwych opcji z czyszczeniem/usuwaniem nie pomogło…

 

Jednak pięknie dziękuję za tak szybką odpowiedź :wink:

 

Pozdrawiam

Panel sterowania, Java, w karcie General kliknij Settings…, Delete Files…

falcon89 to nic nie pomaga… wykonuję tę czynność co chwilę…

 

Ale dzięki:)

Sprawdź, czy drugi post z tej strony zadziała (zaczyna się od “To configure Java security in Internet Explorer:”). Ogółem zaczynasz w opcjach internetowych, karta zabezpieczenia…

Inną możliwością może być to, że dokonany wybór został zapisany w rejestrze, a po deinstalacji ustawienie pozostało, a rejestru chyba nie próbowałeś czyścić. Niestety Java w systemie sporo śmieci pozostawia, czego sam doświadczyłem, kiedy po paru miesiącach, przypadkiem znalazłem kolejne jej resztki :wink:

manieKMP,

 

mimo szczerych chęci, mając IE6 nie jestem w stanie przejść kroku nr 2 po wejściu w poziom niestandardowy zabezpieczeń… nie widzę sekcji Microsoft VM.

A jakie widzisz (może zamiast “Microsoft VM” piesze coś  w stylu “Wirtualna maszyna Microsoft”), jest gdzie na liście coś związanego z zezwoleniami dla javy?

Ewentualnie można jeszcze pogrzebać (jeśli w ogóle masz możliwość, bo to chyba od któreś wersji było dostępne) w panelu kontrolnym samej javy (takie okno ustawień), chodzi w szczególności o opcje związane z zabezpieczeniami (przykład + sprawdzenie karty “Security”)

Jedyne co mam związanego z zezwoleniem Javy to “Wykonywanie skryptów apletów języka Java” i tę opcję mam zaznaczoną na pozycji “włącz”.

 

Okienko apletu Java jak najbardziej przeklikane na 100 sposobów… Myślę, że to gdzieś w pliku siedzi, ale rejestr również sprawdzałem i operowałem różnymi opcjami, aby wymusić chociażby jeszcze raz to okienko z pytaniem o UPDATE, BLOCK, czy LATER…

 

Pozdrawiam

P.P

Dodane

Nie wiem czy mogę to w tym poście ciągnąć. Okazało się, że problem nie leży w ustawieniach Javy (albo IE), a w dostępie do jej plików nie będąc użytkownikiem grupy Administratorzy.

Jako administrator pięknie ładnie wyświetla mi się okno z opcjami do wyboru (UPDATE, BLOCK, LATER), ale niestety po zabraniu uprawnień admina aplet nie uruchamia się…

nadałem uprawnienia do folderu Java w Program files, do folderu Sun w lokalizacji Windows… nie mam już pomysłów… Może ktoś wie jakie pliku muszą być dostępne dla użytkownika, aby Java odpaliła się w przeglądarce (może uprawnienia przeglądarki?? Dodam, że zaznaczyłem stronę z apletem jako zaufaną, dałem najniższe zabezpieczenia, obsługa języka java jest włączona, ActiveX, wszystko ma dostępne…)

Pozdrawiam

P.P.

___________________________________________________________________________________________

Proszę korzystać z opcji Edytuj, zamiast pisać post pod postem.

Pozdrawiam,

Dimatheus