[Java]Odczytywanie masek podsieci z pliku i ich uporządkowanie w tablicach pod względem poprawności masek

Witam drogich forumowiczów.

Dostałem zadanie domowe w którym mam napisać program, który będzie odczytywał maski podsieci z pliku tekstowego (nieokreślona ilość tych masek), następnie sprawdzał czy dana maska jest prawidłowa czy nie a na końcu wyświetlał wszystkie maski uporządkowane, to znaczy w lewej kolumnie maski poprawne a w prawej kolumnie maski niepoprawne. Do tego czasu programowanie mi nie sprawiało problemu, lecz teraz nie wiem jak się za to zabrać, nic mi nie przychodzi do głowy, kompletnie :frowning:

Korzystam z programu JCreator.

 

Nazwa pliku tekstowego: maski.txt

Powiedzmy, że w pliku będzie znajdowało się 6 masek, 3 prawidłowe i 3 nieprawidłowe.

 

Będę wdzięczny za pomoc, może ktoś znajdzie czas na naprowadzenie mnie na drogę do rozwiązania tego problemu, a tym bardziej będę wdzięczny gdy ktoś podaruje mi gotowy kod.

 

Z góry dziękuję, pozdrawiam.

W jakim formacie będą te maski, coś wiesz? Możliwe są 25 maski podsieci. Możesz wprowadzić 25 tych masek do tablicy i sprawdzać, czy pod którąś podchodzi (niby na piechotę, ale programistycznie chyba najprościej).  Jeżeli nie tablica, to nawet if /or to załatwi, ale będzie brzydko :wink:

Możesz też robić ładnie, jak widzisz oktety zamienione na BIN tworzą zależność:

 

 

Masz tylko sprawdzać, czy to jest prawidłowa maska, czy do maski będzie też jakiś IP w tej sieci?

W pliku txt mam wypisac maski oddzielone srednikami i program ma odczytac te maski i uporzadkowac je w dwoch kolumnach (poprawne i niepoprawne).

A format to na przyklad: 255-255-255-0 (myslniki celowe, nauczyciel tak nam to pokazywal, cos nie tak sie dzieje gdy sie kropek uzywa, nie sprawdzalem)

Mówisz, że programowanie nie sprawia Ci problemu. W czym masz dokładnie problem? Z odczytaniem pliku?

Plik odczytałem, lecz nie mam pojęcia co zrobic aby on to odczytał w sposób taki, aby je uporządkował tak jak opisalem to wczesniej.

Typowe zadanie na klasę z czterema polami i Comparator https://docs.oracle.com/javase/7/docs/api/java/util/Comparator.html