[JAVA] Pętla While, oraz szukanie w poprzednich obiektach

Witam wszystkich forumowiczów :> 

 

Studiuję teraz na uniwerku, i dostałem za zadanie aby napisać program w Javie. 

Mianowicie: Muszę napisać część programu, ktora będzie używana do zarządzania głosami w konkursie o sportowych osobowościach, 

Mam dwie klasy, z których jedna ma tylko metody, które muszą być wymienione:

  • name (String)

Problem jest taki, że tłumaczysz strasznie chaotycznie, a dodatkowo chyba nie pokazałeś całego kodu. Skąd bierzesz obiekt  files? A String  searchString?

Chodzi o to, aby po kliknięciu metody, można było wpisać “searchString” - rzecz którą chce wyszukac. Files, aby każdy obiekt był przeszukiwany.

Gdzie fizycznie znajduje się deklaracja obiektu  files?

Nie mam takiej, jeszcze zaraz dopisze. Wiesz moze czemu pokazuje mi błąd przy tej linijce:

String file = files. get (index) - właśnie na .get pokazuje mi błąd.  - poza tym, to co jest napisane, próbowałem napisać pętle, ale jestem początkujący… bo dopiero się uczę :wink:

Ech… Więc jeżeli obiekt  files  nie istnieje, to  nie możesz  wywołać na nim metody  get. Musisz najpierw go stworzyć. Innym błędem jest inkrementowanie nieistniejącej zmiennej  votes  (prawdopodobnie chodziło o index).

To są absolutne podstawy Javy. Znajdź jakiś kurs albo książkę i zacznij od samego początku, bo tam znajdziesz wyjaśnienie twoich problemów.

Teraz właśnie robie kurs. Studiuję Computer Science na University of Kent, i mam podręcznik Objects First with Java - A Practical Introduction using BlueJ - i również mam podręcznik po Polsku, który kupiłem sobie w empiku: Java - przewodnik dla początkujących - Herbert Schildt, która była wadana przez Oracle. Będę się uczył dalej. Dzięki bardzo, i temat do zamknięcia :slight_smile: