[JAVA] Pętla While, oraz szukanie w poprzednich obiektach


(Hubert Dziedziczak) #1

Witam wszystkich forumowiczów :> 

 

Studiuję teraz na uniwerku, i dostałem za zadanie aby napisać program w Javie. 

Mianowicie: Muszę napisać część programu, ktora będzie używana do zarządzania głosami w konkursie o sportowych osobowościach, 

Mam dwie klasy, z których jedna ma tylko metody, które muszą być wymienione:

  • name (String)

(Frankfurterium) #2

Problem jest taki, że tłumaczysz strasznie chaotycznie, a dodatkowo chyba nie pokazałeś całego kodu. Skąd bierzesz obiekt  files? A String  searchString?


(Hubert Dziedziczak) #3

Chodzi o to, aby po kliknięciu metody, można było wpisać “searchString” - rzecz którą chce wyszukac. Files, aby każdy obiekt był przeszukiwany.


(Frankfurterium) #4

Gdzie fizycznie znajduje się deklaracja obiektu  files?


(Hubert Dziedziczak) #5

Nie mam takiej, jeszcze zaraz dopisze. Wiesz moze czemu pokazuje mi błąd przy tej linijce:

String file = files. get (index) - właśnie na .get pokazuje mi błąd.  - poza tym, to co jest napisane, próbowałem napisać pętle, ale jestem początkujący… bo dopiero się uczę :wink:


(Frankfurterium) #6

Ech… Więc jeżeli obiekt  files  nie istnieje, to  nie możesz  wywołać na nim metody  get. Musisz najpierw go stworzyć. Innym błędem jest inkrementowanie nieistniejącej zmiennej  votes  (prawdopodobnie chodziło o index).

To są absolutne podstawy Javy. Znajdź jakiś kurs albo książkę i zacznij od samego początku, bo tam znajdziesz wyjaśnienie twoich problemów.


(Hubert Dziedziczak) #7

Teraz właśnie robie kurs. Studiuję Computer Science na University of Kent, i mam podręcznik Objects First with Java - A Practical Introduction using BlueJ - i również mam podręcznik po Polsku, który kupiłem sobie w empiku: Java - przewodnik dla początkujących - Herbert Schildt, która była wadana przez Oracle. Będę się uczył dalej. Dzięki bardzo, i temat do zamknięcia :slight_smile: