Java - pliki jar

Witam

Utworzyłem plik JAR. W środku znajdują się wszystkie niezbędne klasy, pliki z grafika oraz plik manifestu. Problem polega na tym, e po uruchomieniu tego JARa aplikacja startuje, ale nie ładują się pliki graficzne zawarte w tym JARze. Gdy skopiuje te pliki do katalogu, w którym znajduje się ten JAR i odpalę program to wszystko działa jak należy.

Podsumowując, jak zrobić aby klasy, które są wewnątrz pliku JAR „widziały” pliki z grafika (*.gif) które również się w tym pliku znajdują.

Pozdrawiam

PB

Wszystkie grafiki i inne pliki z których korzysta ta aplikacja muszą być w podkatalogu /res projektu

Tak masz?

Nie, wszystko się znajduje w 1 katalogu. Zrobię jak mówisz, ale wątpię czy to coś da.

Złączono Posta : 18.08.2007 (Sob) 13:49

Bez efektów, jest tak jak było. Aplikacja dalej nie widzi, że w swoim archiwum ma odpowiednie pliczki *.gif. Dopiero jak je wkleje do tego samego katalogu co się JAR znajduje to je zauważa.

Pliki z grafiką są już w katalogu /res, ale jak już mowiłem to nic nie pomogło. Tak w ogóle to nie jest MIDlet tylko zwykła aplikacja na PC.

Może dysponujesz przykładowym pliczkem JAR, w którym jest jedna klasa wyświetlająca jakiś obrazek. Wtedy bym mógł sobie zobaczyć jak to jest zmajstrowane i po problemie by było:)

Niestety, mam tylko książkę o MIDletach na komórki, którą już cytowałem :smiley:

A w programie odwołujesz się

/nazwa.gif

czy tylko nazwa.gif ?

Odwołuje się przez

nazwa.gif

gdy to robie przez

/nazwa.gif

to w ogole przestaje dzialać (przy odpalaniu z JARa lub bezpośrednio poprzez klase).

Ja sobie odpuszczam juz ten temat poki co.

Dzieki za chęć pomocy. Pozdrawiam.

Łatwe prosze! :smiley: