Java - poprawny kod nie chce się kompilować!

Witam,

Jak w temacie. W 100% poprawny kod (z książki Helionu z 2003 roku) nie chce się skompilować - zawsze się czegoś ten NetBeans IDE 6.0.1, uczepić…

Pomocy!

Jak to ominąć?

PS: rzadko sie zdarza, by czegoś sie nie oczepiło, probowałem kilkudziesięciu kodów :frowning:

To może pokazałbyś ten kod? Oraz podaj komunikaty jakie podaje NetBeans.

import com.darwinsys.util.*;

import javax.swing.*;

import java.awt.*;

import java.awt.event.*;

/* 

* Colors - prezentacja klasy JColorChooser pakietu Swing.

* Klasy JColorChooser można używać na trzy sposoby:

*
  • Stworzyć obiekt i wyświetlić go w panelu; *
  • Wywołać metodę createDialog() i uzyskać obiekt JDialog *
  • Wywołać metodę showDialog() i uzyskać wybrany kolor *
    * Użyjemy trzeciego sposobu, gdyż jest on najprostszy i * prawdopodobnie to właśnie on będzie wykorzystywany przy * tworzeniu aplikacji. * * @version $Id: JColorDemo.java,v 1.7 2001/10/09 19:22:42 ian Exp $ * Originally appeared in the Linux Journal, 1999. */ public class JColorDemo extends JFrame { /** Etykieta używana do prezentacji wybranego koloru. */ JLabel demo; /** Ostatni wybrany kolor (Color) */ Color lastChosen; /** Konstruktor - tworzymy cały interfejs graficzny programu */ public JColorDemo() { super(“Wybieranie kolorów (Swing)”); Container cp = getContentPane(); JButton jButton; cp.add(BorderLayout.NORTH, jButton = new JButton(“Zmień kolor…”)); jButton.setToolTipText(“Kliknij aby wyświetlić okno Color Chooser”); jButton.addActionListener(new ActionListener() { public void actionPerformed(ActionEvent actionEvent) { Color ch = JColorChooser.showDialog( JColorDemo.this, // element nadrzędny “Wybieranie kolorów”, // tytuł getBackground()); // domyślnie System.out.println(ch); if (ch != null) { demo.setBackground(ch); demo.repaint(); } } }); cp.add(BorderLayout.CENTER, demo = new JLabel(“Twój jedyny prawdziwy kolor”, JLabel.CENTER)); demo.setToolTipText(“Oto ostatni wybrany kolor”); pack(); addWindowListener(new WindowCloser(this, true)); } /** główna metoda programu */ public static void main(String[] argv) { new JColorDemo().setVisible(true); } } [/code]

Tu mam kod, z tego co mi jest wiadomo, jest to kod Aplikacji Java.

To sobie tworzę nową aplikację, ale co dalej - bo tu chyba robię błąd.

[size=85]Kod pochodzi z książki “Java Receptury” - kod jest dostępny do pobrania na stronie internetowej www.helion.pl [/size]

Dużego doświadczenia z Javą nie mam, ale com.darwinsys.util.* na pewno nie jest standardową biblioteką. Na szczęście przyjęło się nazywać paczki z bibliotekami “odwróconym” adresem strony twórcy, więc zajrzyj na darwinsys.com.

Ale mnie zastanawia to, że jak oni z takim błędem mogli wydawać bardzo dobrą i dość w cenie książkę…

A nie da się tego jakoś “pominąć”, zeby nie zauwazalo tego błędu (?)

To nie jest żaden błąd, to jest użycie niestandardowej biblioteki której wraz z JDK nie dostaniesz. Nie może być mowy o żadnym błędzie, bo o jakim? Możesz spróbować ją zainstalować. Zresztą w książce powinna być instrukcja instalacji albo chociaż link do niej, skoro autor postanowił wykorzystywać zewnętrzne biblioteki.

Ew. ta biblioteka została usunięta z JDK w którejś z nowszych wersji.

a nie masz jakiejś płytki do tej książki (chyba Java Cookbook)??

tam powinna być ta biblioteka, jak nie to spróbuj tu:

http://javacook.darwinsys.com/download.html

http://shop.piter.com/books/download/978531800748