Java + PostgreSQL

Witam wszystkich,

na poczatek chcialbym przeprosic wszystkich za pisownie i brak polskich liter - pisze na qwerty i nawet przy zmianie jezyka, zajmuje mi 1h napisanie takiego posta, a nie ktorych liter musze i tak szukac np.w googlach…

Otoz moj problem przedstawi sie nastepujaco - od 2 tygodni bawie sie w pisanie w Javie - wczesniej juz pisalem w C, wiec nie sprawia mi to wiekszych problemow… Schody zaczynaja sie jednak w momencie, gdy program jest interaktywny - w tym konkretnym przypadku chodzi o podlaczenie i komunikacje z baza danych np. PostgreSQL.

Moje pytanie - jak po instalacji takiej bazy na moim kompie, moge zrobic program instalacyjny z kodem javy, zeby kazda osoba, ktorej skopiuje folder z programem mogla jej uzywac? Czy macie moze jakies namiary na program, ktory bedzie mogl stworzyc instalke z mojego programu? - sam szukalem w necie i mam kilka namiarow jak np JSmooth, ale nie wiem czy bedzie w stanie stworzyc program instalacyjny z baza danych w tle…

Z gory dzieki za wszelka pomoc…

Po co instalować program w Javie bo nie rozumiem?

Nie w Javie [-X , :slight_smile: - chcialem po prostu napisac program w Javie, ktory bedzie uzywal bazy danych i ktory bede mogl w calosci skopiowac np. kumplowi, zeby ten mogl go uzywac korzystajac z bazy danych - nie wiem jednak jak to zrobic…

no dobra ale java potrzebuje jre a jak “zbudujesz” swój projekt to wystarczy tylko odpalić plik na urządzeniu z jre i już działa, na tym chyba polega wieloplatformowość czyli jeden z atutow Javy. Jak zrobisz baze danych publiczną a w programie metody połączeń to dlaczego niby on miałby mieć problem a ty nie? A jak on ma mieć baze swoją (lokalną) to zrób jakiś plik konfiguracyjny i niech tylko wprowadzi swoje dane z bazy, user, baza etc. i niech program ściąga dane z tego pliku… ot cała “instalacja”

tak mi się wydaje bo nie jestem guru z javy

  • baze bubliczna - czy masz na mysli baze na serwerze?? Bo ja mialem na mysli baze tworzona na dysku przy instalacji programu na dysku - za pomoca np InnoSetup.