[java + rmi] Niezrozumiały UnmarshalException na serwerze

no więc tak. Korzystam tutaj z Windowsa 7 i Javy 1.7.0_03.

Przykład, którego pomimo szczerych chęci nie mogę odpalić to ten: http://docs.oracle.com/javase/7/docs/te … world.html

W celu odpalenia serwera próbowałem następujących poleceń:

C:\Users\milka\workspace\tutorial\bin>java -classpath ./ -Djava.rmi.server.hostname=localhost -Djava.rmi.server.codebase=file:./ example.hello.Server (tak ma być wg tamtego przykładu)


C:\Users\milka\workspace\tutorial\bin>java -Djava.rmi.server.hostname=localhost -Djava.rmi.server.codebase=file:/./ example.hello.Server (wg przykładów ze starszej wersji javy. Tak, nawet wygenerowałem sobie stuby)


C:\Users\milka\workspace\tutorial\bin>java -Djava.rmi.server.hostname=localhost -Djava.rmi.server.codebase=file:///./ example.hello.Server (wg przykładów ze starszej wersji javy)

Jednakowoż w każdym z tych przypadków dostaję wyjątek

Pomimo faktu, że wszędzie w necie takich ludzi wyśmiewali, to i tak próbowałem wpisywać file:// (z dwoma slashami) i dostawałem wtedy tak dla odmiany AccessControlException, ale wiem, że na pewno nie chodzi tutaj o plik policy, bo i jego próbowałem tworzyć i dodawać do zmiennej maszyny wirtualnej javy…

Próbowałem też podawać ścieżki bezwzględne, ale to najwyraźniej też nic nie zmienia

Spędziłem już nad tym wiele godzin przez ostatnie 2 dni i wciąż nie chce mi to działać i nie wiem dlaczego… Pomożecie? :slight_smile:

Oczywiście najpierw odpalasz RMI Registry? Które jest wymienione jako punkt w http://docs.oracle.com/javase/7/docs/technotes/guides/rmi/hello/hello-world.html#startRegistry “Getting started” do którego sam podałeś link.

no mam odpalone rmiregistry… gdybym niemiał, dostałbym zupełnie inny exception…

Dodane 02.07.2012 (Pn) 21:29

ej… przez cały ten czas nie przyszło mi do głowy, żeby wywołać to bez argumentów dla maszyny wirtualnej… wpisałem tak teraz i zaskoczyło… lol…