Java się zacina

Witam!

Od jakiegoś czasu (kilku miesięcy) mam problem z Javą. Kiedy loguję się np. na czat lub chociażby jakąkolwiek aplikację wykorzystującą aplet Javy - po jakimś czasie zacina się i dopiero uruchomienie ponowne rozwiązuje problem - ale na krótko bo znów się zacina po jakimś czasie. Studiuję przez internet i z czatów korzystam bardzo często - ale przez problemy z javą mam z tym duże problemy.

Na pewno nie jest to wina Windowsa - robiłam ostatnio format (skutek “majsterkowania” mojego brata), antywirus raczej też nie (miałam ArcaVir, ale skończyła mi się licencja i teraz mam Nortona - też się zacina Java), mam najnowszą Javę (Java 6 Update 11). Dodam, że przedtem nie miałam takich problemów.

Co może być przyczyną zacinania się Javy i jak to naprawić?

Z góry dziękuję za pomoc.

Zainstaluj javę z linka poniżej

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … +Update+15

czyszcząc uprzednio rejestr CCleaner-em

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … r+2.15.815

:arrow:

Niestety, nie pomogło, a nawet trochę pogorszyło sprawę. Teraz to już po minucie - dwóch mnie wywala z czatu :confused: Czy da się coś z tym zrobić? Dodam, że to na pewno nie wina Mozilli Firefox, bo to samo dzieje się na internet explorer, na Operze zaś w ogóle nie mogę włączyć javy (ale tego nigdy nie umiałam zrobić, widocznie trzeba ją jakoś skonfigurować).

Co jeszcze mogę spróbować zrobić?