[JAVA] Wartość String i pętla

Witam mam do was pytanie czy jest możliwość stworzenia jakiejkolwiek pętli dla wartości String chodzi mi głównie o to aby np :

Pierwotna wersja w trybie tekstowym :

String GR0= kolumna[0];

String GR1= kolumna[1];

System.out.println(GR0 + GR1);

Po przeróbce :

String GR0= kolumna[0];

String GR1= kolumna[1];


String calosc = GR0 +" - " + GR0;

W trybie tekstowym System.out.println(GR0 + GR1); pozwala na wyświetlenie wszystkich wartości importowanych z pliku(kolumny) ale jak przebrnąć w trybie graficzny w NetBeans aby np : w wynik.setText("") (<- Text Area) spowodować wyświetlenie wszystkich wyników a nie tylko jednego ostatniego elementu ?

chetnie pomoge, ale sformuluj problem od nowa i po polsku

Dzięki za zainteresowanie spróbuje wyjaśnić wszystko dokładnie . Posiadam bibliotekę która wczytuje mi od razu całą kolumnę na 2 lub 3 z pliku exela. ( Oznaczone jako B i C w exelu)

biblioteka daje gotowe ciągi danych które oznaczyłem jako :

String GR0= kolumna[2];

String GR1= kolumna[3];

GR oznacza grupę nazwa którą sam przydzieliłem .

Nazwa kolumna tez jest opcjonalna ale najlepiej przedstawia problem.

Po wpisaniu wartości do System.out.println(GR0 + GR1); . Po kliknięciu butona start wszystko rusza i zostają w konsoli wyświetlone wszystkie wartości z kolumny 2 i 3.

Jednak chciałbym aby te wyniki wyświetlały się w oknie programu w jakiejś tabeli , polu tekstowym czy czymś podobnym . :slight_smile: Bez żadnego sortowania po prostu gotowe dane wyświetlane jak w String.out.println .

Nie wiem po prostu jak zdefiniować obiekt (np tabelkę , pole tekstowe) tak aby w nim były wyświetlane kolejne wyniki jeden po drugiem a nie tylko ostatni.

możesz wyświetlić dane w jTextArea, metodą append() (zajrzyj do javadoc). Do tabelki musisz mieć zrobiony model - trochę więcej roboty

metoda setText() nadpisuje to co masz już w polu tekstowym

nie pamiętam tylko czy przy metodzie append() powinno być łamanie linii zawsze na końcu.