[JAVA] Wyświetlanie symboli kart do gry w konsoli

Witam!

Czy ktoś wie może, jak wyświetlić w konsoli np. symbole kart do gry (karto, trefl itp.). Zmieniałem już kodowania i nadal zamiast tych znaków otrzymuje “?” :slight_smile:

Z góry dzięki za jakiś pomysł:-) A i oczywiście chodzi mi o windowsa - wiersz poleceń ;]

SOA#1 w GNOME Terminal: System.out.println(“:heart:♢♤♧:spades::clubs::heart::diamonds:”); przy ustawieniu konsoli na UTF-8. Napisz gdzie i jak zmieniłeś kodowania? Również czcionka musi te znaki obsługiwać, inaczej może być różnie. To raczej problem konsoli/terminala którego używasz, a nie Javy.

Nie trzeba zmieniać żadnego kodowania.

   cout<<"kier  : "<<'\x3'<<endl;cout"karo  : "'\x4'endl;cout"tefli : "'\x5'endl;cout"piki  : "'\x6'endl; [/code]

nr47 sorkia za wprowadzenie w błąd. Wredne przyzwyczajenie nazywania konsolą wiersza poleceń z windowsa. Wiem, że wiersz poleceń w Windowsie ma inne kodowanie niż CP1250 - z tym kompilator Javy sobie radzi sam. CP852 ma wiersz poleceń. I właśnie w tym problem… nie śmiga:)

alex - nie jestem zaawansowany ale to nie przypadkiem c++??:stuck_out_tongue:

Sorka, coś mi się poplątało, w każdym razie w jave tak samo:

.out.println("kier  : \003");System.out.println("karo  : \004");System.out.println("tefli : \005");System.out.println("piki  : \006"); [/code]

Dzięki wielkie, w wierszu poleceń śmiga i to najważniejsze:-) Jeszcze raz dzięki