[java] Wyszukiwanie określonego ciągu znaków

Witam, szukajka nic nie znalazła, więc proszę Was po pomoc. Próbuję napisać aplikację, która łączy się z internetem - jako argument otrzymuje adres WWW - po czym sprawdza całą jego treść i zapisuje do pliku - to już mam gotowe. Natomiast chciałbym, aby program potrafił znaleźć w kodzie strony fragment odpowiedzialny za style - zakładam, że styl jest podlinkowany, nie zaś osadzony “na twardo” wewnątrz dokumentu. Chciałbym, aby program znalazł taki ciąg (tutaj chyba wypada zastosować wyrażenie regularne (?) - niestety ułożenie go jest dla mnie zagadką), stworzył z niego link po czym używając go pobrał zawartość CSS i zapisał na dysk, ale tym razem z oryginalną nazwą. Czyli - tworzę lokalną kopię witryny - pobieram stronę wraz z CSSem Z góry dziękuję za każdą pomoc :slight_smile: :piwo:

Podaj, jaki to ma być ciąg, pomożemy z wyrażeniem regularnym :wink:

o super, dzięki!

generalnie ciąg którego szukam wygląda w kodzie HTML mniej więcej tak:

oczywiście nazwa_arkusza_css - to dowolna nazwa…

gdy już to znajdę muszę sobie pobrać cały ten plik. prawdę mówiąc mógłbym go zapisać pod inną nazwą a kolejnym wyrażeniem regularnym zastąpić w kodzie strony html nazwę CSS na taki który zdefiniuję…

Szczerze mówiąc już pogubiłem się w koncepcie na ten program, a miało być tak pięknie…

Takie w miarę uniwersalne:

//i

Pod pierwszą zmienną będzie nazwa arkusza.

Podane wyrażenie nie załapie nic z poniższego:

Alex: bo domyślam się, że to ma być prosty łapacz, a nie parser SGML :wink:

Niue mogłem napisać wcześniej - praca…

każde z tych wyrażeń jest poprawne i może wystąpić, więc musi być wzięte pod uwagę niestety, żeby aplikacja działała poprawnie… Jeśli mogę prosić - szukajmy dalej… Oczywiście serdecznie dziękuję za wrzucony pomysł!