Java

(Danio_klucze) #1

Wiatm

Chciałem się zapytać czy jest może java pod Windows Vista ? Jeżeli tak to prosze o podanie linku

(Luk920) #2

Znajdziesz ją np. TU

(JNJN) #3

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

(Mariuk) #4

Osobiście polecam Java Virtual Machine dużo lepsza od Java Sun...Tutaj do pobrania

(Razi3lek) #5

Jeżeli uzywasz przegladarki Firefox to zapyta sie czy chcesz zainstalować Jave :smiley:

(Iamatrancemaniac) #6

I to na pewno poprawnie działa pod vistą ?

(Mariuk) #7

Na 1000 % u mnie elegancko śmiga i moim znajomym poleciłe i sobie chwalą, a SUN wg mnie jest kiepska.

(Briho) #8

Dlaczego niby Java Sun jest kiepska?

(Wujek 15) #9

Tez jej nie trawie. java sun.. bardzo dlugo sie odpala.. w przeciwienstwie do tej drugiej.. W Javie sun nei raz jakies bledy mi wyskakiwaly i aplety java sie nie ladowaly.. a w tej drugiej zawsze bylo cacy :slight_smile:

(Roderek) #10

patrz na date.... java MS jest z 2004 - i juz nie jest rozwijana. Fakt - java SUN jest wolniejsza troszkę ale jakie to ma znaczenie przy dzisiejszych kompach ???

zresztą to FF i tak musi byc chyba java SUN... wiec kto lubi FF nie ma wyboru :slight_smile:

(Pawel M.) #11

:shock:

To jest po prostu starsza wersja (1.4) Javy SUNa, żaden inny wynalazek.

Pod Vistą zawsze instalowałem wersję 1.6 i nie było problemów. Nie wiem jak z 1.5.

(Mariuk) #12

Do netu, czatu itp mi wystarcza a Sun zawsze coś muliła w kompie, zresztą podaj z 3 zalety z nowej wersji javy ?????

(mktos) #13

Podam jedną. Poprawione bezpieczeństwo. Wystarczający powód.

I ta wersja stara też jest Suna :wink:

(Pawel M.) #14

Nie rozumiemy się.

Wszystkie trzy wersje są SUNa. Ta do której podajesz link również. Jest jedynie starsza, a więc i mniej wymagająca.

Wersji 1.6? Głównie to, że powinna chodzić pod Vistą.

(Mariuk) #15

Masz racje nie rozumiemy się, dodatkowo powiem Ci poczytaj Java Virtual Machin tutaj a o SUN tutaj

P.S Skoro dodajesz iż poprawiono bezpieczeństwo to pytamw czym konkretnie ??

(Pawel M.) #16

I co w związku z tym?

Nie zmienia to faktu, że podajesz linka do Javy SUNa w wersji 1.4 a nazywasz ją zupełnie innym produktem.

To do mnie pytanie? Ja o bezpieczeństwie nie pisałem, choć powinienem.

(Mariuk) #17

Poknij sie w .....link podałem do JVM

Sprawdź to nawet nie skomplikiowane tu masz link: http://www.centrumxp.pl/Programy/27,Jav ... 14205.aspx

Nawet jak w link spojrzysz to chyba zauważysz iż to JVM a nie SUN

(Pawel M.) #18

Kolego, nie unoś się.

Mówimy o tym linku, który podałeś na pierwszej stronie.

Plik dostępny tam do pobrania to Java SUNa w wersji 1.4.2.05. Ściągnij go i sprawdź, że jest podpisany przez SUNa, nie mówiąc już o tym, że po jego uruchomieniu pojawia się tekst licencji zaczynający się dużymi słowami Sun Microsystems, Inc..

(Mariuk) #19

Mój linku powyzej jest ten sam wiec wg mnie problem lezy na stronie http://www.centrumxp.pl gdzie owy link opisali jako JVM czyli błednie.

I dajmy spokój już temu.

(Pawel M.) #20

Powiedziałbym raczej, że użyli skrótu myślowego :wink: . Java SUNa po wygaśnięciu licencji dla MSu jest aktualnie jedyną tak powszechnie dostępną wersją.

Zgodzę się, że wersja 1.4 obsługuje wszystko co trzeba i jest zapewne dość szybka, ale posiada z pewnością błędy i luki które poprawiono w nowszych wydaniach.

Nie wiem też, czy poprawnie chodzi pod Vistą, ale skoro ją polecasz, to pewnie nie ma z tym problemu :-).