Java

Wiatm

Chciałem się zapytać czy jest może java pod Windows Vista ? Jeżeli tak to prosze o podanie linku

Znajdziesz ją np. TU

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Osobiście polecam Java Virtual Machine dużo lepsza od Java Sun…Tutaj do pobrania

Jeżeli uzywasz przegladarki Firefox to zapyta sie czy chcesz zainstalować Jave :smiley:

I to na pewno poprawnie działa pod vistą ?

Na 1000 % u mnie elegancko śmiga i moim znajomym poleciłe i sobie chwalą, a SUN wg mnie jest kiepska.

Dlaczego niby Java Sun jest kiepska?

Tez jej nie trawie. java sun… bardzo dlugo sie odpala… w przeciwienstwie do tej drugiej… W Javie sun nei raz jakies bledy mi wyskakiwaly i aplety java sie nie ladowaly… a w tej drugiej zawsze bylo cacy :slight_smile:

patrz na date… java MS jest z 2004 - i juz nie jest rozwijana. Fakt - java SUN jest wolniejsza troszkę ale jakie to ma znaczenie przy dzisiejszych kompach ???

zresztą to FF i tak musi byc chyba java SUN… wiec kto lubi FF nie ma wyboru :slight_smile:

:shock:

To jest po prostu starsza wersja (1.4) Javy SUNa, żaden inny wynalazek.

Pod Vistą zawsze instalowałem wersję 1.6 i nie było problemów. Nie wiem jak z 1.5.

Do netu, czatu itp mi wystarcza a Sun zawsze coś muliła w kompie, zresztą podaj z 3 zalety z nowej wersji javy ???

Podam jedną. Poprawione bezpieczeństwo. Wystarczający powód.

I ta wersja stara też jest Suna :wink:

Nie rozumiemy się.

Wszystkie trzy wersje są SUNa. Ta do której podajesz link również. Jest jedynie starsza, a więc i mniej wymagająca.

Wersji 1.6? Głównie to, że powinna chodzić pod Vistą.

Masz racje nie rozumiemy się, dodatkowo powiem Ci poczytaj Java Virtual Machin tutaj a o SUN tutaj

P.S Skoro dodajesz iż poprawiono bezpieczeństwo to pytamw czym konkretnie ??

I co w związku z tym?

Nie zmienia to faktu, że podajesz linka do Javy SUNa w wersji 1.4 a nazywasz ją zupełnie innym produktem.

To do mnie pytanie? Ja o bezpieczeństwie nie pisałem, choć powinienem.

Poknij sie w …link podałem do JVM

Sprawdź to nawet nie skomplikiowane tu masz link: http://www.centrumxp.pl/Programy/27,Jav … 14205.aspx

Nawet jak w link spojrzysz to chyba zauważysz iż to JVM a nie SUN

Kolego, nie unoś się.

Mówimy o tym linku, który podałeś na pierwszej stronie.

Plik dostępny tam do pobrania to Java SUNa w wersji 1.4.2.05. Ściągnij go i sprawdź, że jest podpisany przez SUNa, nie mówiąc już o tym, że po jego uruchomieniu pojawia się tekst licencji zaczynający się dużymi słowami Sun Microsystems, Inc..

Mój linku powyzej jest ten sam wiec wg mnie problem lezy na stronie http://www.centrumxp.pl gdzie owy link opisali jako JVM czyli błednie.

I dajmy spokój już temu.

Powiedziałbym raczej, że użyli skrótu myślowego :wink: . Java SUNa po wygaśnięciu licencji dla MSu jest aktualnie jedyną tak powszechnie dostępną wersją.

Zgodzę się, że wersja 1.4 obsługuje wszystko co trzeba i jest zapewne dość szybka, ale posiada z pewnością błędy i luki które poprawiono w nowszych wydaniach.

Nie wiem też, czy poprawnie chodzi pod Vistą, ale skoro ją polecasz, to pewnie nie ma z tym problemu :-).