[Javascript] Filmik na środku strony... problemy z IE... ;)

Witam,

Ok nie tylko z IE, bo także z Firefoxem.

Założenie: Skrypt ma działać tak, aby na jednej stronie można było oglądać wiele filmów bez odświeżania strony, z tego powodu wszystko musi być zrobione dynamicznie.

Problem: Sprawa wygląda tak, skrypcik beta version działa idealnie pod Google Chrome oraz Operą, niestety pod IE pojawia się tylko box na video, a pod Firefoxem prawie nic.

Ciekawostki dotyczące problemu:

Robiąc to niedynamicznie wszystko działa poprawnie. Także problem leży na kompatybilności metod używanych w skrypcie, prawdopodobnie dotyczy to funkcji: showTheFilm();

U dołu skryptu tworzony jest prymitywny, ale skuteczny debugging przy pomocy metody alert(), który niby daje pozytywne wrażenie.

Link do beta version: tuuutaj, skomentowałem kod źródłowy!

Ych błagam kogoś kto lubi triki miki z niekompatybilnością kodów o pomoc :wink:

Pozdrawiam serdecznie,

Armon

Ja bym tam się zainteresował http://www.shadowbox-js.com/ :slight_smile:

Niestety ten skrypt nie będzie odpowiadał moim przyszłym oczekiwaniom, poza tym dlaczego mój skrypt nie działa budzi we mnie wielkie zainteresowanie, jak na razie nikt tego problemu nie może rozwiązać O.o

Hmm… na pierwszy rzut to u Ciebie w JS jest element object zapisany tak:

[/code]
no i jak dla mnie powinno to wyglądać tak:

[code]

dzisiaj już nie bardzo będę mógł się przyglądnąć temu, ale może i dobrze, bo do jutra chyba zdążysz takie kosmetyczne (w sumie to nie tylko kosmetyczne) zmiany wprowadzić.

  1. style wrzuć w osobny plik i ładuj tak

  2. podobnie skrypt ładuj z pliku

-albo chociaż wstawiaj go jak należy wstawiać w xhtml, czyli z CDATA

https://developer.mozilla.org/pl/Popraw … tach_XHTML

http://algorytmy.pl/doc/xhtml/?id=1070

http://xhtml.com/en/xhtml/reference/script/

Element object jest zapisany bez tagu embed, bo nie musi go być (przynajmniej aktualnie). Embed dodam jak zacznie działać tak jak jest teraz. Dla wyprostowania w niedynamicznej formie bez embed też będzie działało w przeglądarkach których testuje (Google Chrome, Opera, IE6+, Firefox).

Stworzyłem CSS i JS w tym samym pliku bo było mi akurat tak wygodniej, poza tym nie chciałem aby osoby, które mi pomagają “latały” po różnych linkach ;), rzeczywiście zapomniałem o sekcji CDATA, aby było zgodnie z zasadami XML. Już zmieniłem kosmetyczne sprawy, ale to nie wprowadza w błąd nowoczesnych przeglądarkach takich jak Firefox…

Dzięki za zainteresowanie.

Dodane 16.01.2010 (So) 11:30

Po stworzeniu embed dynamicznie, przestaje działać film w google chrome oraz w operze, jednak pojawia się także box w firefox, w IE przestaje pojawiać się cokolwiek.