[JavaScript/HTML] Pasek informacyjny

Witam.

Zwracam się z pytaniem do ludzi znających javascript :wink: Pytanie jest następujące. Jak osiągnąć efekt, który przypominałby pasek informacyjny ze zmieniającymi kategoriami?

O co chodzi. Używam następującego kodu w html:

Informacja: przesuwająca się informacja
[/code]

Zależy mi na tym by po tym jak przesuwająca się informacja przejdzie przez całą szerokość okna na jej miejsce wskakiwała druga inna, później trzecia i by to się zapętliło. To jeszcze nie koniec bo po tym jak pierwsza informacja przejdzie przez całe okno, powinna zmienić się dana na inną. Efekt powinien być podobny do paska informacyjnego z BBC czy tvn24… kombinowałem zrobić to w czystym htmlu i pobawić się zgraniem zmian w czasie ale z powodu różnych długości informacji i zmiennej szerokości okna nie jest to możliwe. Szukałem skryptów JS, które by coś takiego zrobiły ale póki co również nie znalazłem nic konkretnego. Ma ktoś jakąś koncepcję na urzeczywistnienie tego?

może coś takiego

http://www.dhtmlgoodies.com/scripts/fix … rquee.html

Prawie :wink: Tam zastosowano coś co mógłbym osiągnąć w sumie bez JS :slight_smile:

Chociaż koncepcja dobra. Jednak zależałoby mi na tym by czerwona kategoria była statyczna po prawej stronie, a tylko tekst biały przewijał się. I po zakończeniu tekstu pierwszego zmieniała się czerwona kategoria i nadal była statyczna… :wink:

Dodatkowe ułatwienie jest takie, że to może działać tylko na IE :wink:

To może dać taki obrazek, zamiast tła czarnego?

Obrazek zamiast tła również się nie sprawdził bo obrazek musiałby tak czy inaczej się zmieniać. Bawiłem się trochę tym skryptem i niestety nie da się uzyskać na nim efektu o jaki mi chodzi… czy są może jakieś inne koncepcje?

Ej “nic ciekawego” a jak zrobić taki pasek jak jest na tej stronie w twoim linku?