[JavaScript] Jak zrobić kalendarz

Witam!

Mam pytanie… mianowicie, jak wykonać kalendarz w javascript który będzie wyświetlał:

-dzień miesiąca,

-dzień miesiąca słownie,

-zdjęcie przypisane każdemu dniu (w poniedziałek “poniedzialek.png”, we wtorek “wtorek.png”, ect.)

Powiedzmy że znalazłem prosty skrypt kalendarza, ale jak do niego dodać te dwie funkcje?

"); document.write(""); document.write("Nd"); document.write("Pn"); document.write("Wt"); document.write("Śr"); document.write("Cz"); document.write("Pt"); document.write("So"); document.write(""); document.write(""); for (s=0;s document.write(" "); } count=1; while (count for (b = startspaces;b linktrue=false; document.write(""); for (c=0;c if (linkdays[c] != null) { if ((linkdays[c][0]==thismonth + 1) && (linkdays[c][1]==count)) { document.write("["); linktrue=true; } } } if (count==thisdate) { document.write("");

}

if (count
document.write(count);

}

else {

document.write(" ");

}

if (count==thisdate) {

document.write("

"); } if (linktrue) document.write("](%5C)"); document.write(""); count++; } document.write(""); document.write(""); startspaces=0; } document.write(""); // End -->
Archiwum javascript

w Webmajstrownii

[/code]

Chodzi mi o coś podobnego do tego:

zegar.png

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

tak naprawdę chcesz coś takiego:

daynames = new Array(

"Sunday","Monday","Tuesday","Wednesday","Thursday","Friday","Saturday","Sunday");

monthnames = new Array(

"Styczeń",

"Luty",

"Marzec",

"Kwiecień",

"Maj",

"Czerwiec",

"Lipiec",

"Sierpień",

"Wrzesień",

"Październik",

"Listopad",

"Grudzień");

todayDate=new Date();

thisday=todayDate.getDay();

thismonth=todayDate.getMonth();

thisdate=todayDate.getDate();

thisyear=todayDate.getYear();


document.write("

“); document.write(”
“); document.write(”" + monthnames[thismonth] + " " + thisyear + “”); document.write("
“); document.write(”
“); document.write(”" + daynames[thisday] +""); document.write("
“); document.write(”
“); document.write(”
“); document.write(”
"); [/code]

jest to co prawda szkic ale powinień ci wystarczyć do zrobienie tego co chcesz.

  1. do obrazków dodaj jeszcze jedną tablicę z linkami do źródeł i analogicznie jak do nazw dni tygodnia reszta operacji.

  2. do tego oczywiście odpowiednie ostylowanie (lepiej użyć oczywiście class niż pisać w tagach jako attrybuty)

jak będziesz miał jakieś pytania to pisz

Edit: zamień getYear() na getFullYear()- pierwsza metoda jest deprecated i może nie działać poprawnie

Dzięki za odpowiedz, właśnie o to mi chodziło.