[JavaScript] Jak zrobić odliczanie

Witam!

Mam skrypt który pokazuje ile pozostało do danej godziny, w tym przypadku do 16:00 i chce go przerobić tak aby po odliczeniu do danej godziny odliczał do następnej.

Tzn. na przykład chce aby skrypt odliczał od 17:00 do 17:30 następnie od 18:00 do 18:30 a w przerwie pomiędzy odliczeniami (to 30min) wyświetlał “przerwa”.

Wie ktoś jak to wykonać?

[/code]

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Wie ktoś, chcesz go przerobić to to zrób :slight_smile:

@down

zrobić != pomóc w zrobieniu

Jeżeli ktoś z forumowiczów wie, to proszę aby mi pomógł i napisał, ponieważ sam nie mam pomysłu jak go przerobić.

@edit

Przecież napisałem czy mógłby mi ktoś pomóc?

Poza tym już widzę że nie otrzymam pomocy, może samodzielnie uda mi się coś wyskrobać.

Widzisz, od razu widać różnicę. Pomoże ci każdy, ale wyręczanie się innymi jest całkiem czym innym.

Ogólnie twój skrypt nijak ma się do tego twojego. Ty powinieneś wiedzieć na jakiej zasadzie powinny ci się te godziny dzielić na te przerwy/normalne. Zakładając, że pierwsze pół godziny jest dobre (wyświetlamy odliczanie), a drugie złe (wyświetlamy przerwa) powinieneś po prostu wziąć minuty i je właśnie sprawdzać :slight_smile:

Wszystko zależy co chcesz zrobić / co zrobiłeś np masz takie coś:

<script type="text/javascript">function P(){    var data = new Date(); //konstruktor    var g = data.getHours()+1; //godziny(wszystko +1 bo jest od 0)    var m = data.getMinutes()+1; //minuty    var s = data.getSeconds()+1;//sekundy    if(m30)//minuty mniejsze od 30 wyświetla przerwa, a w reszcie określony czas        return (g+":"+m+":"+s);    else "przerwa";