[JavaScript] Problem z automatycznym wywoływaniem onclick

Witam.

Piszę chatbota na stronę.

Wiadomości wyświetlają się w okienku z paskiem przewijania (scroll).

Po dodaniu wiadomości automatycznie wskakuje przed nią znacznik . W innym miejscu jest jeszcze niewidoczni drugi .

Chciałbym, aby po wskoczeniu nowej wiadomości pasek przewijania automatycznie kierował się do dołu (najnowszej wiadomości). Chciałem w tym celu wywołać które przeniosło by mnie do drugiego tuż za najnowszą wiadomością.

Niestety wywołanie kliknięcia przez przenies.onclick() nie działa. Wyświetla się: Uncaught TypeError: Property ‘onclick’ of object [object HTMLAnchorElement] is not a function .

Wolałbym pozostać przy tym sposobie, bo mam już przygotowane odpowiednie mechanizmy.

window.onload = functon() { przenies.onclick(); }

też odpada, bo chcę, aby przewijał mi scrolla na dół tuż po dodaniu wiadomości (mojej, lub bota).

Męczę się już z tym dużo czasu. Może ktoś wie czemu to nie działa i jak zaradzić ?

PS. Przepraszam za brak kodu. Jest tego tak dużo i w różnych miejscach, że nawet nie miałem tego jak pociąć.

Masz podpowiedź w swoim własnym przykładzie :wink: oncilck definiuje się tak samo jak onload

onClick to event. Nie klikniecie.

https://developer.mozilla.org/en-US/doc … ment.click

Dziękuję za odpowiedzi. Udało mi się rozwiązać ten problem tworząc, inicjalizując i wywołując obiekt zdarzenia. Jeszcze raz dzięki.