JBL GO Essential nie działa na Win11?

Witam!
Dorwałem jeszcze JBL’a GO Essential. Pewnie stary model, ale pomyślałem, że sprawdzę go i pokażę na YT. Jednak mam problem. Na komputerze - system Windows - nie dodaje się do systemu. Paruje się, ale nie dodaje się jako źródło audio do wyboru. Pod Linuksem Kubuntu 23.10 działa, jak powinien. Na Androidzie 13 i iOS 17.1 także działa. Wychodzi na to, iż to coś w Windowsie nie tak. Ten JBL obsługuje A2DP. Nie wiem, jaką ma wersję BT, ale do komputera podpięty mam adapter USB z BT w wersji 4.0.

Tak przy okazji: czym różni się JBL GO i JBL GO Essential? Mamy już dwójkę i trójkę.

Dam jeszcze jedem zrzut ekranu:

Jak widać: w ustawieniach systemu Windows 11 połączony, a w Panelu sterowania, nie. Dodany do systemu, ale w jhednym miejscu połączony, a w drugim, nie. Coś ze sterownikiem mi się wydaje…

Wydaje mi się, że jest to problem Windowsa 11, jakiś bug, który jeszcze nie został załatany, miałem taki problem podłączając JBL GO jeszcze po premierze 11, do teraz nie działa. Także wydaje mi się że niestety, kwestia nie do rozwiązania.

:frowning: Trudno… Inne głośniki, do jakich miałem lub mam dostęp, tj. Extreme, Charge 5, jakiś Tracer czy JBL Clip - nie pamiętam modelu - się łączyły. Amplituner Yamaha R-N402D, słuchawki Edifier W800BT Plus także chodzą…

Może te konkretne generacje mają jakiś wewnętrzny problem.