Jdownloader nie uruchamia się

Witam. Wczoraj zepsuł mi się JDownloader - przestał się uruchamiać. Ściągnąłem go jeszcze raz, porobiłem co trzeba i jest tak, że przy instalacji czy aktyalizacji (nie wiem co on tam sobie robi, chyba aktualizuje) pasek dochodzi prawie do końca i się wyłącza. Jak odpalę w konsoli jest tak samo, nawet nie zdążam co mi tam wypisał, jeśli coś w ogóle wypisał.

PS. Napisałem w tym dziale bo niektórzy “specjaliści” zaglądają tu częściej niż do “Problemów”.

Nie rozumiem tylko jednego, konsola również się wyłączą? Bo nie powinna, chyba że program uruchamiasz poleceniem - uruchom w terminalu. Popatrz w /var/log czy program nie zostawił jakiś logów.

Pozdrawiam!

Masz zainstalowane JRE? :stuck_out_tongue:

roobal, właśnie tak. Jak odpalę przez uruchom w terminalu. Logów nie ma żadnych, jedynie w katalogu jd jest log updateLog i w nim końcówka to

Mam zainstalowane JRE 8)

Włącz konsolę i w niej wpisz:

cd /home/adrian/.jd && /home/adrian/.jdStart java -jar -Xmx512m JDownloader.jar

i naciśnij enter

Po tym wyskoczyło:

i przeszło do katalogu /home/adrian/.jd

Jak JD działał nie miałem katalogu .jdStart (bo chyba o to chodzi).

Wpisz w terminalu:

java -jar /home/kangur/linux_programy/JDownloader/JDownloader.jar

Oczywiście podając swoją ścieżkę do pliku JDonloader.jar

No nie wierzę… Działa !!

java -Xmx512m -jar /home/username/.jd/JDownloader.jar

Dzięki wielkie. Ale dalej nie da się odpalać JD plikiem jd.sh.

PS. Mogli by Tucana dorobić i dodać więcej hostów a nie się z Javą bawić

Wyedytuj odpowiednio plik jd.sh

Dodanie -Xmx512m w ścieżkach nic nie daje a nic więcej nie widzę co dało by się edytować.

To może stwórz sobie aktywator dokładnie z poleceniem jakim udało Ci się uruchomić JD? Jakie środowisko graficzne używasz?

Jeśli gnome to podam Ci mój aktywator.

[Desktop Entry]

Type=Application

Categories=Network

Icon=/home/kangur/linux_programy/JDownloader/jd/img/logo/jd_logo_54_54.png

Name=JDownloader

Comment=Program do pobierania plików z RapidShare itp.

Exec=java -jar /home/kangur/linux_programy/JDownloader/JDownloader.jar

Terminal=false

Zapisujesz to w pliku np. JD.desktop i umieszczasz w /home/username/.local/share/applications dzięki czemu masz skrót w Programy/Internet

No i super. Działa jak trzeba. Przy okazji zobaczyłem jak się dodaje skróty do menu :slight_smile: Ciekawie dlaczego musiałem dopisać to Xmx512m. Jak czytałem to coś z pamięcią startową jest. Ale nic… działa to działa. Jeszcze raz dzięki za pomoc.