JDownloader - problem, wiesza się system

witam - mam problem z JDown… a mianowicie gdy zainstaluje go pierwszy raz uruchamia się normalnie i pobiera aktualizacje potem gdy przychodzi do ponownego uruchomienia programu pojawia się okienko “rysowanie interfejsu użytkownika” które już potem nie znika, system się wiesza, a użycie procesora wynosi wtedy 100% - pomaga wtedy tylko restart

może ktoś pomóc rozwiązać mi ten problem ?

Spróbować zaktualizować/przeinstalować Jave.

odinstalowałem i dalej to samo :frowning:

co można jeszcze zrobić ?

jak odinstalowałeś to program bez Javy w ogóle nie powinien działać ;p

Na pewno usunąłeś JRE ???

tak odinstalowałem zainstalowałem wszystko od nowa i nic

Ale po zainstalowaniu NAJNOWSZEJ wersji jDownloadera nadal pobiera Ci jakieś aktualizacje ? I to tylko po aktualizacjach

masz ten problem czy zawsze 2gie uruchomienie powoduje zawieszenie ?

Czy inne aplikacje oparte na Javie działają Ci bez problemu ? To tylko problem jDownloadera ?

tak jest to problem tylko JDownloadera, gdy go pobiorę to on i tak pobiera najnowszą jave, zawsze 2 uruchomienie wiesza system, nawet komunikat wyskakuje z NIS że duże użycie przez jave

spróbuj odpalić jDownloadera z wyłączonym Direct 3D:

przejdź w konsoli do folderu gdzie masz jDownloader.jar i uruchom:

java -jar -Xmx512m -Dsun.java2d.d3d=false JDownloader.jar

zainstalowałem wcześniejszą wersje JD i hula wszystko OK

Goster - dzięki za pomoc - ZDROWIA :slight_smile:

Witam. Mam podobny problem z najnowszym JD. Po zainstalowaniu hula ale raz :o , przy kolejnej próbie uruchomienia mieli mieli i nic :frowning: .

Obciążenie proca 100% i jedyne co pozostaje to zabić proces javaw.exe. Wersja “portable” to samo, tylko starsze wersje działają do czasu aktualizacji (a te są mi potrzebne, wtyczki itd.). Odkryłem że program czasem się jednak uruchamia po zmianie nazwy foldera programu. :o Komputer to lapek z xp, java ver.7 update 2, wyjątki w zaporze xp dodane. Normalnie szok w trampkach :shock: z tą wersją na innych kompach i win7 działa. Macie pomysły ?

edit:

starsze wersje javy nie rozwiązują problemu

Polecam odwiedzić forum jdownloader-a. Np. Pomoc w języku polskim. Tam prędzej Ci pomogą.

Znalazłem sposób na ten problem, wystarczy wyłączyć WiFi przed uruchomieniem programu.