Jeden dostawca dwie sieci bezprzewodowe w domu - jak?


(Zkierzek) #1

Witam, posiadam internet z UPC . Kabel podłączony jest do routera bezprzewodowego . Jednak zasięg sieci jest bardzo zróżnicowany w całym domu. Dlatego chciałbym podłączyć przewodem drugi router i uzyskać dodatkową sieć bezprzewodową. Czy jest to możliwe? Jak to zrobić. Z góry dziękuję za pomoc.


(Monczkin) #2

Po co przewodem?

Skoro masz w routerze możliwość udostępniania sygnału wifi to kup Access Point i umieść go w takim miejscu, żeby wzmacniał sygnał. Tam gdzie potrzebujesz. Pisałem o podobnym problemie na forum - opcja-adresowania-dhcp-konfiguracja-routera-t362153.html?hilit=Access%20Point więcej wyników będzie po użyciu wyszukiwarki.


(MaRa) #3

Albo reapeter, odbiera sygnał wi-fi i go retransmituje dalej. Tą funkcję mają też niektóre routery.

Można spróbować też zmienić położenie routera (np. na szafie, w środku domu, z dala od ścian i powierzchni metalowych), albo podłączyć lepszą antenę.


(Zkierzek) #4

Dzięki za podpowiedzi, ale skoro mam kabel ktorym z routera w najdalszym punkcie domu był podłączony komputer, to czy nie da się tum kablem podłączyć drugi router i na tym drugim stworzyć sieć (podsieć)?


(Grzesiekj) #5

Witam.

Jeśli chcesz tym kablem podłączyć drugi router to nie ma problemu. Drugą (pod)sieć też możesz zrobić.


(Kpc21) #6

Niezbyt dobre rozwiązanie, z repeaterami są problemy.

Możesz tam podłączyć drugi router (jeśli ma taką możliwość, to wyłącz w nim NAT), ale jeśli nie będziesz tam podłączać nic po kablu, to lepiej kupić access point.