Jeden e-mail używany przez 4 osoby

Witam,

dostosowując się do potrzeb chciałem z innymi trzema osobami używać jednego maila. Jakby to wyglądało? Jeśli na mój program pocztowy przyjdzie wiadomość i ją odczytam czy dotrze ona też do innych trzech osób jako nieprzeczytana? Czy np. znaczek informujący, że na wiadomość została udzielona odpowiedź będzie zsynchronizowany na 4 osoby?

Nie lepiej zrobic dla 4 osób osobne maile - najszybciej i najwygodniej? Wątpie by to o czym piszesz dało się zrobić.

Chodzi o Allegro, tam można podać tylko jedno konto a informacji które będą przychodziły na maila potrzebujemy wszyscy.

Chyba tylko konto obsługiwane za pomocą protokołu IMAP, ale jeśli jedna osoba przeczyta to pozostałe też będą miały oznaczone, że przeczytane.

Tak samo z odpowiedziami: jedna osoba odpowie, wszyscy będą znali odpowiedź ale to w tym przypadku dla Ciebie jest OK.

Innej możliwości nie widzę.

Jeżeli wszyscy mają tylko dostawać maile, możesz skonfigurować konto na “koncentrator” - tak, żeby każdy otrzymany mail był przekierowywany do czterech kont odpowiednich ludzi.

Ciekawe rozwiązanie Frankfurterium , może coś szerzej?

przykładowo dla poczty gmail > http://support.google.com/mail/answer/1 … l&ctx=mail

Ogólnie mi to pasuje, tylko jest jedno ale… Nie da się ustawić więcej niż jednego adresu do przekierowywania.

Dla chcącego nic trudnego. Osoba na której konto zostało ustawione pierwsze przekierowanie, przekierowuje informacje na kolejne konto, itd.

:slight_smile:

Można to zrobić nawet przez filtrowanie