Jeden e-mail używany przez 4 osoby

(Traktor93) #1

Witam,

dostosowując się do potrzeb chciałem z innymi trzema osobami używać jednego maila. Jakby to wyglądało? Jeśli na mój program pocztowy przyjdzie wiadomość i ją odczytam czy dotrze ona też do innych trzech osób jako nieprzeczytana? Czy np. znaczek informujący, że na wiadomość została udzielona odpowiedź będzie zsynchronizowany na 4 osoby?

(Duffee) #2

Nie lepiej zrobic dla 4 osób osobne maile - najszybciej i najwygodniej? Wątpie by to o czym piszesz dało się zrobić.

(Traktor93) #3

Chodzi o Allegro, tam można podać tylko jedno konto a informacji które będą przychodziły na maila potrzebujemy wszyscy.

(Cedar) #4

Chyba tylko konto obsługiwane za pomocą protokołu IMAP, ale jeśli jedna osoba przeczyta to pozostałe też będą miały oznaczone, że przeczytane.

Tak samo z odpowiedziami: jedna osoba odpowie, wszyscy będą znali odpowiedź ale to w tym przypadku dla Ciebie jest OK.

Innej możliwości nie widzę.

(Frankfurterium) #5

Jeżeli wszyscy mają tylko dostawać maile, możesz skonfigurować konto na "koncentrator" - tak, żeby każdy otrzymany mail był przekierowywany do czterech kont odpowiednich ludzi.

(Traktor93) #6

Ciekawe rozwiązanie Frankfurterium , może coś szerzej?

(Walkiria 84) #7

przykładowo dla poczty gmail > http://support.google.com/mail/answer/1 ... l&ctx=mail

(Traktor93) #8

Ogólnie mi to pasuje, tylko jest jedno ale... Nie da się ustawić więcej niż jednego adresu do przekierowywania.

(fiesta) #9

Dla chcącego nic trudnego. Osoba na której konto zostało ustawione pierwsze przekierowanie, przekierowuje informacje na kolejne konto, itd.

:slight_smile:

(Zeus__) #10

Można to zrobić nawet przez filtrowanie