Jeden głośnik cichszy, drugi głośniejszy


(Xqwzts1) #1

Kupiłem niedawno głosniki creative gigaworks t20, i po jakimś czasie prawy głośnik chodzi bardzo cicho (ale chodzi), a lewy normalnie. da się to jakoś naprawić? nie mam paragonu :frowning:

jeśli docisnę kabel pomiędzy głównym głośnikiem a wejściem w kompie na maxa, to jest tak jak powyżej opisałem, a jeśli go wcisnę tak do połowy, to mam odpowiedni dźwięk, problem w tym, że bez trzymania ten kabel wypada. wcześniej tak nie było.

czy mógłby mod przenieść ten temat do działu problemy?


(luk4$h) #2

Też tak mam, że jeden ciszej gra i z tego co zauważyłem u mnie to jest wina kabli.


(Xqwzts1) #3

chyba masz dokładnie ten sam problem co ja. masz tak odkąd kupiłeś głośniki czy od jakiegoś czasu?


(luk4$h) #4

Od jakiegoś czasu, ale już głośniki mam dosyć stare. Napewno wina jednego kabla w głośniku bo sprawdzałem, a nie chce mi sie tego naprawiać :stuck_out_tongue:


(Xqwzts1) #5

ale te same głośniki???


(luk4$h) #6

Nie, ja mam Samsunga SMS 5100. Zobacz sobie, że z tyłu subwoofera są 3 wejścia i każdy głośnik ma własny kabel. I właśnie u mnie to jest wina kabla lub wtyczki od kabla w jednym z tych głośników. Napewno nie wejścia bo sprawdzałem.


(Xqwzts1) #7

Taki kabel to chyba można wymienić? nie wiesz jak się on nazywa?


(luk4$h) #8

No mi to chodzi o kabel z głośnika do subwoofera. Ja tam wole nie rozkręcać głośnika ale spróboj samą wtyczkę. Ale jak mówisz, że jak wciskasz do połowy to działa to raczej o ten kabel z wtyką Jack. Ty tam masz tylko dwa przewody. Przewód audio stereo-stereo i Przewód stereofoniczny dla sygnału wejściowego. Więc postaraj sobie załatwić je od innych głośników i w tedy sprawdzisz czy to jest któregoś z nich wina.

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 1:46 został dopisany post przez luk4$h

A jak nie bedziesz mógł skombinować to weź te przewody i spytaj sie czy takie są bo jak raz byłem w sklepie i chciałem sobie kupić taki przewód do głośników to nie wiedzieli jaki to jest :stuck_out_tongue: Dobrze że sam go znalazłem w tym sklepie bo oni to nawet nie łapali o jaki mi chodzi :slight_smile: