Jeden głośnik cichszy, drugi głośniejszy

Kupiłem niedawno głosniki creative gigaworks t20, i po jakimś czasie prawy głośnik chodzi bardzo cicho (ale chodzi), a lewy normalnie. da się to jakoś naprawić? nie mam paragonu :frowning:

jeśli docisnę kabel pomiędzy głównym głośnikiem a wejściem w kompie na maxa, to jest tak jak powyżej opisałem, a jeśli go wcisnę tak do połowy, to mam odpowiedni dźwięk, problem w tym, że bez trzymania ten kabel wypada. wcześniej tak nie było.

czy mógłby mod przenieść ten temat do działu problemy?

Też tak mam, że jeden ciszej gra i z tego co zauważyłem u mnie to jest wina kabli.

chyba masz dokładnie ten sam problem co ja. masz tak odkąd kupiłeś głośniki czy od jakiegoś czasu?

Od jakiegoś czasu, ale już głośniki mam dosyć stare. Napewno wina jednego kabla w głośniku bo sprawdzałem, a nie chce mi sie tego naprawiać :stuck_out_tongue:

ale te same głośniki???

Nie, ja mam Samsunga SMS 5100. Zobacz sobie, że z tyłu subwoofera są 3 wejścia i każdy głośnik ma własny kabel. I właśnie u mnie to jest wina kabla lub wtyczki od kabla w jednym z tych głośników. Napewno nie wejścia bo sprawdzałem.

Taki kabel to chyba można wymienić? nie wiesz jak się on nazywa?

No mi to chodzi o kabel z głośnika do subwoofera. Ja tam wole nie rozkręcać głośnika ale spróboj samą wtyczkę. Ale jak mówisz, że jak wciskasz do połowy to działa to raczej o ten kabel z wtyką Jack. Ty tam masz tylko dwa przewody. Przewód audio stereo-stereo i Przewód stereofoniczny dla sygnału wejściowego. Więc postaraj sobie załatwić je od innych głośników i w tedy sprawdzisz czy to jest któregoś z nich wina.

W dniu 23.07.2008 , o godzinie 1:46 został dopisany post przez luk4$h

A jak nie bedziesz mógł skombinować to weź te przewody i spytaj sie czy takie są bo jak raz byłem w sklepie i chciałem sobie kupić taki przewód do głośników to nie wiedzieli jaki to jest :stuck_out_tongue: Dobrze że sam go znalazłem w tym sklepie bo oni to nawet nie łapali o jaki mi chodzi :slight_smile: