Jeden głośnik nie działa przy podłączeniu wieży pod TV

Witam. Mój problem przedstawia się następująco, mam podłączonego kompa z wieżą dwoma mini jackami , a na wieży jest wstawiony rozdzielacz na dwa jacki , pod ten drugi podłączony jest TV kablem mini jack - 2 czincze lecz gdy oglądam cokolwiek to dźwięk leci z głośników telewizora i jednego z dwóch głośników wieży, a na drugim nie chce pójść. Gdy puszczam muzyke z komputera wszystko pięknie działa, więc nie rozumiem co w tym jest nie tak.

Proszę o pomoc.

Spróbuj podłączyć kompa do wieży mini jackiem, a TV do wierzy dwoma czinczami.

Nie wiem czy dokładnie wszystko zrozumiałem, więc może poświęć chwilkę i narysuj nam prosty (ale czytelny) rysunek paint-owy przedstawiający w jaki sposób to wszystko podłączyłeś.

co to za telewizor ?

co to za wierza ?

@up

Wie ż a.

@Topic

Spróbuj poustawiać coś w ustawieniach telewizora.

schemat.th.png

Tak to sie przedstawia.

A może po prostu w połączeniu wieża-TV coś nie kontaktuje, dla tego masz dźwięk tylko z jednego głośnika

W ustawieniach TV próbowałem lecz nie ma tam żadnej konkretnej opcji do zmiany tego :confused:

Kable wszystkie są w porządku, jeżeli już to ta przejściówka EURO może szwankować, lecz nie sądzę bo jeżeli byłoby z nią coś nie tak to by w ogóle dźwięku nie było.

A spróbuj podłączyć TV do wieży bezpośrednio, tzn. bez przejściówki.

Bez przejściówki nie ma możliwości podłączenia wieży pod TV gdyż TV nie posiada czerwonego czincza. Można jedynie podłączyć pod port słuchawkowy, lecz takie rozwiązanie mnie nie interesuje bo jest wtedy słabsza jakość dźwięku i wycisza głośniki TV.

telewizor jest monofoniczny i puszcza ci dźwięk na jeden kanał,

dlatego dźwięk masz na wierzy tylko na jednym głośniku…

dziękuje za uwage…

nic z tym sie nie da zrobić ?

musiałbyś przerobić tą przejściówkę EURO-SCART co tam masz na rysunku…

tam masz wyjście dźwięku albo na białym albo na czerwonym chinchu,

musiałbyś z mostkować bolec biały z czerwonym i obie masy na tych gniazdach…

oczywiście sygnał nadal by był monofoniczny tyle że na obu kanałach…

ewentualnie analogicznie przerobić kabel chinch ten pomiędzy wierzą a telewizorem,

jeśli przejściówka euro jest rozbieralna to jej przerobienie będzie łatwiejsze,

oczywiście bez lutownicy sie nie obejdzie…

Da sie zrobić. Wielkie dzięki.