Jeden Internet dwie sieci wifi


(antekkamil) #1

Witam mam pytanie jak zrobić by mając internet na pietrze podpięty światłowodami to routera zte f660

mieć wifi własne a piętro niżej inne.

Aktualnie internet podpięty jest do routera zte f660 komputer do LAN1 telefon do wifi

Drugi router podpięty jest do pierwszego routera w LAN2. Ale jego wifi nie działa dlaczego?

Widać tylko jedną sieć  routera nr 1


(Longhorn2009) #2

Może sieć Wifi jest wyłączona na drugim routerze. W praktyce sieć powinna być widoczna i powinna być możliwość połączenia się z nią nawet bez połączenia z innym routerem czy internetem.

W razie problemów z konfiguracją przywróć ustawienia fabryczne, połącz routery portami LAN, a na drugim routerze wyłącz serwer DHCP. Internet powinien zadziałać bez problemu.


(antekkamil) #3

Wpisując w przeglądarce na laptopie podpiętym kablem do routera nr 2 192.168.1.1 wychodzi możliwość logowania do routera nr 1


(Longhorn2009) #4

Jeśli router nr 2 ma takie same IP jak ten pierwszy to występuje konflikt i musisz mu zmienić adres na inny. Uda ci się gdy odłączysz go od routera nr 1 i będziesz połączony tylko z routerem nr 2 (Wifi wyłączone).


(roobal) #5

Jeśli na wi-fi ma być separacja sieci, to nie należy łączyć routerów portami LAN. Zdarzają się routery, które domyślnie mają wyłączone radio lub ustawione w tryb ap client, więc reset niekoniecznie musi pomóc. 


(antekkamil) #6

podpinając kablem do laptopa router 2 (w laptopie wifi) wyłączone

wpisując 192.168.1.1 nic się nie dzieje (stronka brak dostępu do internetu)


(Longhorn2009) #7

Może adres routera jest inny lub zmieniony. Sprawdź czy na pewno taki jest podany na naklejce na spodzie lub w instrukcji.


(thommy181) #8

Jaki jest cel budowy takiej sieci ? Czy muszą być dwie odrębne sieci, czy też chcesz uzyskać poszerzenie sygnału, który nie dociera na wyższe kondygnacje ? Jeśli chcesz zbudować dwie sieci to router pierwszy łączysz kablem z routerem drugim, w pierwszym routerze wpinasz kabel w port lan, ale na drugim routerze do portu wan, gdyż router 2 również ma rozdzielać internet. Wpinając Lan do Lan tworzysz sieć komputerową bez dostępu do internetu. Jeśli chodzi o nadawanie IP dla routerów: pierwszy router przykładowo 192.168.1.1, ale drugi router musi mieć inne IP.


(antekkamil) #9

thommy181

chodzi o to by internet na router nr.2 był pobierany przez kabel z router nr.1 ale by każde piętro miało własne wifi


(dr.boczek) #10

napisz jak nazywa sie drugi router