Jeden komp - 2 zasilacze

(Kosior6) #1

elo. Mam pytanie. Czy mogę mieć tak zrobione, że jednej zasilacz jest podpięty only pod mobo, a drugi pod napędy ??

Czy raczej nie można tak robić ??

(McDracullo) #2

Można, tylko czy to konieczne? Jakie to zasilacze? Jaka jest konfiguracja Twojego sprzetu.

(Rzerze1) #3

mozna - jak tak sprawcdzalem kiedys co mi sie w budzie wali - tylko po co?? no chyba ze celem testów

(Kosior6) #4

Nie jest to na długo. POtrzebne tylko chwilowo dopuki nie kupie nowego zasilacza, jakie to zasilacz to nie wiem, ten co obecnie mam to jakis syf megabajt, a drugi to nawet nie wiem jakiś stary, a chcę podpiąć 2 ponieważ kiedy podepnę drugi dysk to muszę napęd odłączac bo mi nie ciągnie 1 zasilacz...ten co obecnie mam. Konfiguracja kompa w podpisie.

I właśnie mój obecny chcę dać na mobo, a ten drugi na napędy :smiley:

Pewnie w tym miesiącyu kupię Fortona 400,ale narazie muszę jachać na tym co mam :smiley:

(system) #5

możesz - tylko pamietaj o wyjęciu wtyczki vel "klapnięciu listwy po wyłączeniu kompa .

(fiero) #6

Da się, sam tak miałem.

http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/arti ... 52705.html

(Kosior6) #7

dlaczego ??

(McDracullo) #8

Bo po wyłączeniu komputera napędy wciąż będa działać :stuck_out_tongue:

(:: MARIO ::) #9

rozwizanie dobre, ale na jednym psu mialbym sprzet, a na drugim chlodzonko :slight_smile:

(enjoypoznan) #10

Bezsens moim zdaniem. Chłodzenie(wentylatory) biorą mało prądu. Lepiej procek i płyta pod jeden a grafa i inne pierdoły pod drugi. Chłodzenie dał byś np pod drugi. I sii :slight_smile:

(Kosior6) #11

shit, a nie można tego jakoś zgrać ? ABy oba naraz padały ??

eeee....

U mnie to będzie tak:

Mobo i tylko główna wtyka będzie podłączona, a molexy wszystkie idą na dvd, flopa, hdd i kieszen na hdd. Zresztą jak już napisałem to tylko przejściowe myślę, że do końca miesiąca uda mi się nazbierać kaski na nowy zasilacz to sobie zamówię, na allegro Fortona 400W :smiley:

(McDracullo) #12

Chcesz je zniszczyć naraz?

Aby je połaczyć, aby wyłączały się razem, trzeba miec podstawowe wiadomości elektoniczne. I połaczyć oba obwody odpowiednio. Kiedyś widziałem schemat takiego połączenia na elektordzie. Nie pamięta w tym momencie jak to wygladało.

(Kosior6) #13

Kutfa, a nie da się tego jakoś prosto zsynchronizowac, bo mi się nie chcę za każdym razem nurkować pod biurko...

(McDracullo) #14

No nie. Ale to z tego co pamiętam nic trudnego. Poprostu trochę umiejętności szukania w googlach i odrobina umiejętności lutownicom.

(Kosior6) #15

Dobra dzięki panowie. Obaczymy, poszukamy, coś zawsze wykombinujemy :smiley: