Jeden komputer, dwa monitory, dwa kursory myszy

Witajcie.
Szukam oprogramowania które pozwoli mi “pracować” na dwóch monitorach dwoma niezależnymi kursorami myszy ale jedną myszką. Trudno to opisać więc wyjaśnię na przykładzie.
Na 1 monitorze mam uruchomioną grę w trybie pełnoekranowym a na 2 monitorze przeglądarkę z serwisem youtube. Podczas gry naciskam na klawiaturze klawisz bądź kombinację klawiszy i w tym momencie steruje drugim kurosem który znajduje się na drugim monitorze.
Zna ktoś oprogramowanie który mi pozwoli na coś takiego?

1 polubienie

Rozumiem że masz problem przerzucić się z myszką na drugi ekran w trakcie gry pełnoekranowej? Próbowałeś ALT+ TAB albo CTR+ALT+DEL?

Niektóre gry mają tryb “windows” i można latać po wszystkich monitorach bez wciskania alt+ tab.
Ogólnie nie bardzo widzę sens takiego rozwiązania. Jak masz problem ze znalezieniem kursora można sobie ustawić klawisz po którym pokazuje gdzie jest mysz w panelu kontrolnym. Jeżeli chodzi o szerokość dwóch monitorów a przesunięcie myszki, to można zmienić sobie tak samo w panelu kontrolnym ile ma się przesuwać kursor, albo w oprogramowaniu dołączonym do myszki np. razer naga etc., niektóre też mają przyciski. Zdaje sobie sprawę, że nie tego oczekujesz, ale jak wspomniałem wyżej, nie widzę sensu takiego rozwiązania.

Masz dwa monitory: na jednym grasz w grę, na drugim piszesz na forum/telegramie. Grasz sobie radośnie, a tu ktoś do Ciebie pisze - więc pauzujesz grę, przełączasz zestaw mysz/klawiatura na drugi monitor, odpisujesz, ponowne przełączenie i grasz dalej. I bynajmniej nie jest do wydumany scenariusz, bo dość często mi się zdarza, że muszę odpisać komuś w czasie gry - a nie każda gra da się bez problemu przerzucić do traya (a jest to konieczne, żeby “odblokować” mysz i klawiaturę). Poza tym nie po to mam dwa monitory, żeby to robić :wink:

Nie wiem czy o to Ci chodzi czy to już jest o jeden krok dalej, ale pamiętam że jakiś czas temu natknąłem się na ten program przy szukaniu programu do rejestrowania makr


https://www.sharemouse.com/
i było to na tyle dziwne, że zapamiętałem go.

Dalej nie widzę sensu… w momencie, gdy to pisze na drugim monitorze mam grę…bez zmieniania na tryb okienny po prostu minimalizuje Ci grę. Jedyne co mi inne przychodzi na myśl to jakiś program do bindowania skrótów klawiatury i pisania makr i przenoszenie kursora w odpowiednie miejsce pulpitu.
Np. coś takiego https://www.jitbit.com/macro-recorder/

Właśnie o takie coś mi chodzi.