Jeden komputer, dwa stanowiska

Witam, mam taki pomysł coś szperałem i szukałem w necie ale chce to jeszcze poddać tu dyskusji. Mam komputer stacjonarny dobra maszyna (4-rdzenie po 3,4 GHz, 4GB RAM DDR3, NVIDIA GTS250 to tak w skrócie) oraz laptopa stary to już sprzęt i mimo Ubuntu na pokładzie działa coraz to wolniej (na windowisie vista (z tym systemem został stworzony) to on już dawno zamulił by się na złom). Nowy laptop o dobrej konfiguracji kosztuje, a drugie stacjonarnego nie chcę składać, dużo zajmuje miejsca. Widziałem, że jest jeden komputer o bombowej konfiguracji a do niego podłączone tylko stanowiska (chyba było ich nawet kilka naście) składające się z monitora, myszy i klawiatury. Ja chcę swój stacjonarny podzielić na dwa :D. Jeden monitor na d-sub drugi monitor na dvi i jeszcze hdmi mam wolne. Na Ubuntu 12.04 to ładnie działa każdy ma swój pulpit, oczywiście można włączyć klonowanie, ale jeden wyłączyć normalnie jak praca laptopa z rzutnikiem, ale gorzej jest z myszką i klawiaturą, mogę działać dwiema myszkami ale jeden jest kursor, widziałem jakieś programy, ale kompletnie nie wiem który będzie najprostszy i darmowy najlepiej wolałbym open-source. To pierwszy problem drugi do kable po chcę te dwa stanowiska mieć w odległości ok 10m, szukałem w necie są różne fajne kable do KVM ale one służą do obsługiwania jedną konsolą wiele komputerów a ja chcę odwrotnie, więc muszę kupić chyba osobną kabel d sub 15m (ciekawe czy nie traci zbytnio na jakości ale w końcu kosztuje ok 50zł), teraz kabel USB i tu nie wiem jaki dwa osobne do myszy i klawiatury to za dużo, może jest taki co przy końcach się rozdziela na dwa, no i jeszcze głośnikowy żeby jakaś muza mogła lecieć zwykły z końcówką mini-jack, trochę dużo tych kabli lepiej jak by się w kupkę zbierały jak te kable do KVM i na końcu rozdzielały, lepiej jeden grubszy kabel niż 4 mniejsze. Takie coś może kosztować 100zł, a z myszą i klawiaturą w porywach do 200zł, a mam dwa porządne stanowiska za lapka takiego to wydałbym ze 3000 zł albo stacjonarny ok 2000 zł. Co Wy o tym sądzicie, co polecanie i na co zwrócić uwagę aby te dwa stanowiska (w odległości 10m) ładnie grały i nie zginął w kablach :).

Czy mi się zdaje czy tobie chodzi o tzn. VPS? Bo po tym co napisałeś wychodzi na to że chcesz podzielić maszynę na dwa stanowiska czyli np.: 2 maszyny po 2 rdzenie i 2gb ram? A co do laptopa to Ubuntu możesz wywalić i zainstalować Xubuntu (Ubuntu szczególnie najnowsza wersja jest nie do zniesienia).

o własnie brakowało mi terminu tego co chcę zrobić VPS to bardzo pasuje

https://www.google.com/search?q=jak+stw … channel=fs - może znajdziesz bo ja na VPS słabo się znam.

PS.: Polecam zmienić nazwę na coś bardziej związanego z VPS.