Jeden moduł RAM działa, po włożeniu dwóch - mruga monitor

Witam, mam problem kupiłem RAM Samsung 8GB (PC3-12800) DDR3 1600MHz - gdy wkładam jedną kość komputer uruchamia się i działa normalnie, natomiast gdy włożę drugą kość - komputer uruchamia się i zaczynają się problemy… głównie mruga monitor, pojawiają się jakieś artefakty po pewnym czasie blue screen.

Specyfikacja
Windows 10 x64
Procesor AMD Phenom II X4 Quad Core 965 Black Edition 3.4GHz
RAM Samsung 8GB (PC3-12800) DDR3 1600 x2
Zasilacz MODECOM 500W (ZAS-FEEL2-00-500-ATX)
Karta graficzna RADEON R7 360 OC v2
Płyta główna Asus M5A78L-M LX3 AMD 760G (PCX/VGA/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3)

Ma ktoś może jakieś pomysły, wcześniej komputer działał na modulem GoodRam DDR3 4GB 1333MHz

Sprawdź pamięci memtestem.

Jak mam dwie pamięci razem to memtest nie startuje - uruchamia się i wyłącza - jak mam każdą z osobna nie ma błędów.

Ty chcesz “ożenić” Tą kość Goodram-a z tym Samsungiem czy jak? To Ci nie będzie działać a już na pewno nie w dual-u… 2xDIMM ale tylko Przy takich samych pamięciach w każdym z banków.

Nie, jaa mam dwa samsungi takie same, natomiast jak wloze samsung i goodrama komputer pracuje normalnie. Samsung + samsung to co w pierwszym poście.

Może opisz te kości dokładniej bo pogubić się można: Samsungi takie same? Te same taktowania, SPD je rozpoznaje tak samo? To możesz sprawdzić w BIOS-ie, podpinając je pojedynczo.

1 polubienie

Miałem wspomnianego GoodRama, chciałem zwiększyć pamięć ram i kupilem dwa identyczne moduły ram Samsung 8GB (PC3-12800) DDR3 1600MHz. Gdy razem je sie uruchamia, dzieją sie rzeczy wspomniane w pierwszym poście, każde z osobna dziala, w połączeniu ze starym GoodRamem tez działa.

Zrób testy na logikę:
S1 - Samsung 1
S2 - Samsung 2
G1 - GoodRam
A - gniazdo RAM 1
B - gniazdo RAM 2

I
A - S1
B - S2

II
A - S2
B - S1

III
A - S1
B - G1

IV
A - G1
B - S1

V
A - S2
B - G1

VI
A - G1
B - S2

a potem warianty pojedyncze:
S1 kolejno w A i B
S2 kolejno w A i B
G1 kolejno w A i B

Na tej zasadzie wyeliminujesz problem uszkodzonej kości lub uszkodzonego gniazda i przejdziemy do zastanawiania się czy to nie kwestia BIOSu (za stary lub za nowy). Zasilacz raczej powinien dać radę z tego co widzę, płyta obsługuje do 16GB RAM więc też powinno działać.

Włożyłem te dwie kości do innego komputera i jest to samo, blue screen.

Podaje model ramu moze ktoś miał styczność m471b5273dh0-ck0

Przeciągając temat: to, że w drugim kompie masz bluecreen-a oznacza uszkodzenie któreś z kości - nie “chcą” pracować w dual-u, czyli na szynie 128 bit.
Ja bym reklamował (choć pewnie będzie ciężko). Na drugim kompie osobno też pracują bez problemów? Tego nie napisałeś.