Jeden monitor dwa laptopy - problem z klawiaturą i myszką

Witajcie

Mam monitor (Philips Brilliance 346P) do którego mam podłączone dwa komputery (laptopy). Monitor pozwala na takie rozwiązanie i w sposób prosty mogę przełączać na monitorze widok z jednego komputera na drugi w zależności od potrzeb. Mam do monitora podłączoną klawiaturę i myszkę (zgodnie z instrukcją) i powinienem móc sterować myszką i klawiaturą pracując na jednym lub drugim komputerze jednak faktycznie jest tak że sterowanie mam tylko w tedy kiedy jest pracuję na jednym z laptopów. Kiedy przełączam się na drugi laptop klawiatura i mysz już nie działają.
Prośba o wskazanie rozwiązania lub przynajmniej informacji gdzie mogę szukać rozwiązania problemu.

Dziękuję i pozdrawiam.

Monitor zapewne posiada hub USB, czyli swego rodzaju rozdzielacz. Jeśli tak, to myszka będzie działała wył. z komputerem, do którego podpiąłeś hub’a USB.

Sprawdź w instrukcji obsługi monitora czy porty USB też dzielisz jak wyświetlanie obrazu.

Nie powiedziałeś jak masz podłączone te dwa lapki do monitora.
Funkcja UPSTREAM „wysyłająca sterowanie klawiatury/myszy” jest tylko na dwóch portach USB-B (USB UP) i USB-C.

Także do lapka, gdzie nie możesz uzyskać sterowania puść kablem USB-B<->USB-A połączenie z portu „USB UP”.

Tu masz grafikę na stronie 6 jak połączenie jest obsługiwane:

W skrócie:

Laptop numer 1:
Połączenie przez HDMI lub DisplayPort i dodatkowo kablem USB-B<->USB-A z portu USB UP w monitorze.

Laptop numer 2
Połączenie z portu USB-C w monitorze. Ale laptop musi obsługiwać obraz po kablu USB!

mysz/klawiatura:
Podłączone do zwykłych portów USB w monitorze

W takiej konfiguracji tylko będzie to poprawnie działać

Mam połączone tak:

lap1 z monitorem poprzez HDMI
lap2 z monitorem poprzez USB C

Z tego co piszesz i to co wynika z instrukcji to przy połączeniu lap1 poprze HDMI trzeba jeszcze dołożyć kabel USB UP <->USBAB (?). Jak znajdę tai kabel i zamontuję to poinformuje o wynikach.

Słuchajcie

Jest tak udało mi się połączyć tak
Lap1: usb C
Lap2: HDMI + USBAB
Mysz i klawiatura podłączone do monitora (po USB)

Działa tnz kiedy mam odpalone dla lapki to przełączam się przy pomocy funkcji w monitorze na obraz jednego lub drugiego lapka a mysz i klawiatura działają bez względu na to na jakim lapku pracuję.
Dziękuję Wam za dobre rady szczególnie tobie @Domker - zainspirowałeś mnie w szczególności :slight_smile: Dzięki.

Ale powstał inny problem na jednym z laptopów (trzeci :)) i to już nie ma nic wspólnego z problemem.
Otóż podłączając laptop do monitora zewnętrznego laptop go nie wykrywa (nie „widzi” go):

Sterownik do karty grafiki (Radeon) wyinstalowałem, zainstalowałem, zaktualizowałem:
image

wersja systemu aktualna


wersja systemu

|Procesor|Intel(R) Core™ i5-8250U CPU @ 1.60GHz 1.80 GHz|
|Zainstalowana pamięć RAM|8,00 GB (dostępne: 7,87 GB)|
|Identyfikator urządzenia|93A47D7B-A687-44CC-8573-0369EB5C5C16|
|Identyfikator produktu|00325-96299-75034-AAOEM|
|Typ systemu|64-bitowy system operacyjny, procesor x64|
|Pióro i urządzenia dotykowe|Brak obsługi pióra i wprowadzania dotykowego dla tego ekranu|

Wersja Windows 11 Home
Wersja 21H2
Zainstalowano dnia ‎21.‎01.‎2022
Kompilacja systemu operacyjnego 22000.832
Możliwości Pakiet funkcji Windows 1000.22000.832.0

Połączenie z drugim monitorem jest poprzez HDMI. Kabel sprawdzałem na innym lapku-wykrywa drugi ekran od razu więc to nie kabel

Jeśli odeślecie mnie do założenia nowego tematu to zrozumiem ale może uda się pociągnąć dalej temat na tym otwarciu.