Jeden plik może wyświetlać 10 różnych stron?

Witam

Mam bardzo potężny problem. Chodzi mi o to, że na stronie jakieś tam artykuły i każdy artykuł jest wyświetlany w takim samym pliku - zmieniają się jedynie dane. Plików jest 10 czy da się sprowadzić to do 1 w którym będzie się wyświetlało wszystko. Każdy z artykułów jest dokładnie taki sam jedynie tekst się zmienia.

Czy ktoś mi poradzi na ten problem ??

PHP:

<?php

if(isSet($_GET['page'])){

  if($_GET['page'] == 1){

    include ('p-1.php');

  }

  else if($_GET['page'] == 2){

    include ('p-2.php');

  }

  else if($_GET['page'] == 3){

    include ('p-3.php');

  }

    else if($_GET['page'] == 4){

    include ('p-4.php');

  }

    else if($_GET['page'] == 5){

    include ('p-5.php');

  }

    else if($_GET['page'] == 6){

    include ('p-6.php');

  }

    else if($_GET['page'] == 7){

    include ('p-7.php');

  }

    else if($_GET['page'] == 8){

    include ('p-8.php');

  }

    else if($_GET['page'] == 9){

    include ('p-9.php');

  }

    else if($_GET['page'] == 10){

    include ('p-10.php');

}

  else{  

    include ('p-0.php');

  }

}

?>

możesz też zamiast:

include ('p-x.php')

dać:

echo 'jakis tekst'

A mógł byś mi wytłumaczyć działanie tego skryptu, bo nie do końca rozumiem co i jak działa i co ja mam poustawiać ;]

include ('p-0.php')

W nawiasie podajesz nazwę (ścieżkę dostępu) pliku, który ma być wklejony w niezmienną stronę. Ważne jest to, abyś zapisał swój plik jako .php, a sam kod umieścił w miejscu, w którym ma być tekst. Plik p-0.php to tylko i wyłącznie sam tekst (z ew. znacznikami html), który ma zostać wstawiony na stronę. Plik p-1.php to kolejna podstrona serwisu, itd… Adres dostępu bedzie wyglądał tak:

http://www.strona.pl/plik-php-w-ktorym-jest-wklejony-kod-php.php?page=x
  • gdzie x do podstrona - dla p-1.php numerem tym jest 1, itd… Jeśli zaś plik chcesz mieć tylko jeden, wtedy użyj zamiast:

    include (‘p-0.php’)

takiego kodu:

echo 'tekst'

, gdzie jako tekst dajesz tekst, który ma się wyświetlać.

A nie można zmienić linków do każdego ?

No i co jeśli mam tekst + obrazek w innym miejscu chciał bym aby się to zmieniało razem każdy artykuł miał by inny tekst + inny obrazek ??

Można, naturalnie…

Użyj po prostu wtedy:

<?php

include ('plik.html')

?>

Za pomocą powyższego kodu wkleisz w podstronę wartości stałe - jak np. menu, header, footer, itp. Wystarczy, że np. kod menu umieścisz w pliku “plik.html”, a następnie powyższy kod dasz w dokładnie to samo miejsce, w którym znajdowało się wcześniej menu.

Każdą podstronę zapisujesz jako osobny plik - nazwa oczywiście dowolna.

Kiedy wchodzę w ten plik który wczytuje te 10 plików automatycznie wczytany jest plik nr1 co dodać do linku aby wejść w plik nr 2 ?

www.mojastrona.pl/xxx.php

http://www.mojastrona.pl/xxx.php?page=2

Okej dzięki :slight_smile: