Jeden program tylko do czytania pdf i doc

Jak przeszukiwałem forum to tylko konwertery lub oddzielne czytniki dla każdego formatu.

Google Docs, Free File Viewer.

Jest taki “kombajn”…nazywa się FreeFileViewer 2012 i oprócz dokumentów potrafi czytać nawet filmy. Program podczas instalacji oferuje mnóstwo dodatkowych programów więc należy dokładnie czytać po kolei instrukcje.

Tu lista czytanych formatów

http://www.freefileviewer.com/formats.html

a tu strona programu

http://www.freefileviewer.com/

tylko pobranie programu z podanej strony skutkuje komunikatem jak poniżej:

nmyi.jpg

Zdaje się, że Nitro PDF Reader spełnia Twoje wymagania. Otwiera PDF i dokumenty Worda. Ja mam Change Viewer portable i wystarczy mi Word.

Wyskakuje dlatego, że, jak wspomniał ichito, instalator proponuje instalację wielu innych ■■■■■ół, które mogą być przez ESET brane jako spyware, adware albo inne śmieci.

Ok, wszystko się zgadza. Dla mnie dodatkowym softem jest np. toolbar. A nie soft, który jest wykrywany jako spyware, adaware czy jakiś inny typ.

Poza tym nawet nie zdążyłem zainstalować komunikat wyskoczył przy próbie pobrania. A moim zdaniem co innego jest oferowanie dodatkowego oprogramowania w trakcie instalacji a co innego komunikat ostrzegawczy przy próbie ściągnięcia.

Jeśli jest to wszystko zawarte w instalatorze, to program ma powody, żeby krzyczeć i alarmować, nie stało się nic dziwnego :wink:

A może chodzić też o toolbary, niewykluczone, niektóre AV są wyczulone na przykład na Ask, V9, bearshare czy tego typu rzeczy.