Jeden telewizor - odbiór DVB-T + HotBird (FTA) + Astra (FTA)

Witam.
W tej chwili mam następującą sytuację.
Antena do telewizji naziemnej z sygnałem rozdzielonym na 2 (jeden z nich mam zamiar podłączyć do TV).
Antena satelitarna z konwerterem TWIN (jedno wyjście wolne), sygnał CP idzie do innego TV).

Mam, a raczej będę miał wkrótce telewizor z tunerami DVB-T i DVB-S. Chciałbym na nim odbierać jednocześnie bez przełączania kabli telewizję naziemną oraz niekodowane kanały z satelitów HotBird i Astra.

Poczytałem i myślę, że coś takiego powinno działać:

  1. Naziemną podpinam normalnie osobnym kablem to wejścia antenowego TV (to wciskane).
  2. Kupuję drugi konwerter i uchwyt typu “zez”, podpinam od anteny.
  3. Puszczam 2 przewody - jeden z wolnego wyjścia starego konwertera, drugi z nowego - i łączę sygnały za pomocą DiSEqC. Dalej idzie już jeden przewód do wejścia satelitarnego TV (nakręcane).
  4. Zostaje ustawienie konwertera na Astrę.

Czy to będzie działać i czy nie wpłynie na pracę dekodera CP?
Jeśli sposób jest dobry, to czy mam szansę na sygnał z Astry na talerzu 50cm?

Pozdrawiam.

Teoretycznie powinno to działać, choć na stabilny odbiór na czaszy 50cm raczej bym nie liczył.
Problem może być jeśli masz starą instalację elektryczną ze zrobionym “zerowaniem” w gniazdkach zamiast normalnego uziemienia. Wówczas “zero” z jednego gniazdka i drugiego może zostać zwarte przez konwerter sat.
Zwróć uwagę na ergonomię przełączania się TV pomiędzy anteną naziemną a satelitarną. Np mój tv LG wymaga przebijania się przez powolne menu, podmenu i podpodmenu aby zmienić tryb pracy z naziemnego na satelitarny. Nie da się ustawić na tej samej liście kanałów programów satelitarnych i naziemnych. Dodatkowo, mój tv nie ma opcji wygodnej edycji listy kanałów, czy jej wgrania z PC. Niby ktoś napisał do tego soft, tylko że import do TV nie działa. Po przeszukaniu satelity jest 2000 kanałów śmietnika, a sortowanie tego z pilota to katorga. W praktyce zniechęca to całkowicie, i satelita nie jest wcale używana.