Jeden trial - wiele komputerów (Windows 7)

Witam!

Mam pytanie. Przymierzałem się do zmiany systemu na “siódemkę”. Postanowiłem pobrać triala i go przetestować. Zainstalowałem, aktywowałem i spodobał mi się. Mam też drugi komputer, na którym chciałbym go również sprawdzić. Kolega także chciał spróbować. Czy mogę legalnie zainstalować Windowsa na drugim komputerze z tej samej płytki lub pożyczyć ją koledze?

W każdym systemie jest coś takiego jak licencja wejdź w nią i sobie przeczytaj jakie warunki są używania i dowiesz sie czy można :slight_smile:

Możesz, ale nie na tym samym kluczu, bo aktywacja nie powiedzie się.

Czyli, że muszę ściągać za każdym razem nowy obraz? Nie da się uzyskać tylko klucza?

Nie musisz możesz instalować z jednego obrazu na różnych kluczach.

A więc jak zdobyć klucz bez pobierania obrazu?

http://www.microsoft.com/windows/window … nload.aspx

Ale mi chodziło o TRIAL!

Zarejestruj się i wygeneruj nowy klucz - jest jeszcze chyba taka możliwość chociaż już nie można pobrać Win7

http://pl.wikipedia.org/wiki/Trial_%28l … mowania%29

RC (ang. Release Candidate, czyli Kandydat do wydania) – wydanie kandydujące, których może być nawet kilka, ale jeżeli nie zostanie w nim znalezione żadne istotne odstępstwo od planu wersji, zmienia się jedynie numer wersji na wyższy i uznaje wersję za stabilną

Chodzi o TRIAL (te er i a el)

Kolego ta strona prowadzi do pobrania i wegenerowania wersji RC która jest wersją czasową po twojemu trial :stuck_out_tongue:

Do TRIALA* w ogóle nie ma żadnego klucza** możesz go spokojnie instalować!

*dotyczy wersji Enterprise 90-day TRIAL for IT Proffesionals

** źródło:

http://technet.microsoft.com/en-us/eval … 42495.aspx

“in your corporate environment. It will not require a product key (it is embedded with the download).”

A jeśli chodzi o wersję RC (build 7100) to klucza możesz użyć wielokrotnie - MS i tak miał ich określoną pulę i klucze często się powtarzały. Spróbuj wpisać swój klucz w google - jeśli się pojawi to jest potwierdzenie moich słów. :slight_smile:

Tu chodziło o wersję Enterprise Trial, którą Microsoft oferuje za darmo do pobrania.

Nie instalowałem jej, ale podejrzewam, że konieczność aktywacji ma za zadanie uniemożliwić jej użycie po okresie testowym, np poprzez przestawianie zegara, albo umożliwić ograniczenie czasu instalacji, np. za jakiś czas Microsoft już nie będzie chciał ich aktywować.

wersja trial jest przeznaczona tylko dla tych osób.

Nawet jak to przejdzie nie bedzie to zgodne z licencją bez wygenerowania nowego klucza dla każdej instalacji na kolejnym komputerze.

Więc mogę zainstalować triala na 3 komputerach czy nie? Btw: skąd można pobrać wersji RC?

Zaliczasz się do:

Jeżeli nie to w myśl licencji nie możesz na żadnym.

Możesz zainstalować na dowolnej ilości komputerów RC (build 7100) i nie aktywować i po 30 (możliwe że więcej) dniach nie będziesz mógł korzystać z systemu bez podania klucza, czyli będziesz miał coś w stylu triala.

Raczej odwrotnie - jeśli jesteś jedną z tych osób to masz dostęp do RTM i nie musisz pobierać tego 90-dniowego triala, by wykonać testy… (“you may already have access to the final bits and do not need to download”). W założeniu trial ten przeznaczony jest dla osób, które są IT Pro/Menedżerami IT/kimśtam innym, ale z jakiś powodów nie mają dostępu do MSDN ani Technet, a chcą przetestować system, jego wdrożenia, kompatybilność, itd.

Tak, można tego triala 90-dniowego zainstalować na kilku komputerach. Klucz jest w nim “zawarty”, nie trzeba nic wpisywać, po aktywacji uzyskuje się licencję na 90 dni użytkowania.

A możesz wskazać miejsce w licencji które mówi że raz wygenerowany klucz może być użyty tyko jeden raz? (Bo jestem pewien na 100% że się mylisz!)

Zresztą podczas rejestracji przed pobraniem 7 RC wystarczyło dać “odśwież” na stronie z wygenerowanym kluczem żeby dostać kolejny i tak kilka razy dostawałeś inny, potem jakiś się powtórzył - ot tak to sobie działało.

Poza tym nie sądzę żeby Microsoft miał coś przeciwko używaniu testowych wersji swojego oprogramowania - jak sama nazwa wskazuje są to wersje TESTOWE.

Jeszcze mi się przypomniało jak wyglądał 180 dniowy Trial Windows 2003 - na jednym kluczu można go było aktywować 3 albo 4 razy.

Ale przecież Post jest nie o wersji RC tylko Enterprise TRIAL - bez żadnych kluczy.

Trial można instalować tyle razy ile się chce, przy aktywacji jest generowany nowy klucz. Tylko trzeba spełniać warunki podane przez fieste ,

Skoro tak, to jaki jest sens udostępniana publicznego dla wszystkich, skoro kierowana jest tylko do pewnej grupy osób? Gdyby pobierać mogły tylko osoby związane z branżą IT, Microsoft nie udostępniałby wersji trial publicznie z możliwością pobrania przez kogokolwiek :slight_smile:

Znikąd, tej wersji z oficjalnego źródła już nie pobierzesz.

Pozdrawiam!