Jeden tuner telewizyjny działający na dwóch telewizorach

Kończy mi się umowa u operatora i zamierzam zrezygnować ponieważ, raz że płacę dużo a dwa i tak nie mam czasu na oglądanie i wypożyczanie filmów a trzy zimą jak nie miałem sygnału to z N-ki kazali mi na dach wychodzić i poruszać anteną :slight_smile:

Podobno telewizja naziemna ma 22 programy a to w zupełności mi wystarczy i pomyślałem nad kupnem tunera, bo w TV nie mam mpeg-4. Nie bardzo wiem jak z jednej anteny i jednego tunera zrobić tak, aby na jednym TV odbierało np. TVP 1 a na drugim TV odbierało np. POLSAT.

Z tego co zauważyłem to tunery mają takie same funkcje a już na pewno takie same interfejsy i piloty także nie zamierzam kupić najtańszy tuner np. WIWA, BLOW albo MANTA chyba, że polecacie coś innego?

Z jednej anteny możesz rozdzielić sygnał na 2,3 czy 4 TV ale już tuner to nie słyszałem żeby jakiś rozdzielał sygnał na 2 TV.

Co do ilości programów to jest uzależnione od regionu Polski w którym mieszkasz.

Ale ilość programów będzie rosła, najbliższe “nowe” pojawią się po wyłączeniu sygnału analogowego.

No właśnie czytałem trochę o tych tunerach i wszędzie pisali, że jeden tuner na jedn telewizor. Byłem ostatnio u znajomego i on ma 3 TV i też zrezygnował z N-ki i ma dwa tunery(MANTA i WIWA). Telewizję naziemną ma na wszystkich telewizorach i na dwóch po włączeniu tunera wyświetla się obraz powitalny WIWA a tuner ma jeden w dodatku na oby TV są różne programy(na jednym TV ogląda np. TVP 1 a na drugim można oglądać POLSAT). Nie śmiałem pytać jak to technicznie jest rozwiązane, ale na pewno ma dwa tunery i 3 TV i na wszystkich ma telewizje naziemna.

Co do programów, to łapię zasięg na mux 1,2 i 3 :slight_smile: Z tym, że słyszałem, że powielają się np jest TVP 1 i TVP 1 HD, TVP 2 i TVP 2 HD, TVN i TVN HD, także w rzeczywistości nie jest ich 22 a trochę mniej. TV PLUS w ogóle nie chodzi, wyświetla pasy i dźwięk pikkkk.

TVN HD jest tylko w Warszawie.

Puls Ci piszczy bo to jest PULS 2 który jeszcze nie wystartował i ma pasy.

Na stronie Emitel.pl wszystko masz

Mówisz że znajomy ma 3 TV i 2 tunery… a może jeden z tych TV ma już wbudowany tuner DVB-T i tak zapewne jest

Do jednego tunera (o ile zestaw wyjść pozwoli na to) podłączysz nawet trzy telewizory, problem w tym że na wszystkich będziesz oglądał to samo. Dlatego pozostaje układ jeden telewizor - jeden tuner. Część jest zdublowana ale jest to przejściowe do czasu całkowitego wyłączenia TV analogowej.

W tej chwili nic nie jest zdublowane, bo TVP1 i TVP1 HD już pozostanie tak na zawsze, tak samo TVP2 i TVP2 HD

Rzeczywiście kanały TVP1 i TVP2 były zdublowane ale przed wprowadzeniem kanałów HD :slight_smile:

Niemożliwe dlatego, że ma taką samą plazmę jak ja - SAMSUNG PS42Q9H1 - przynajmniej z wyglądu wygląda jak moja plazma. Wiem, że nie jest to nowa plazma a kupował ją gdzieś tak jak ja czyli w 2007 roku a wtedy chyba nie było tunerów.

Poza tym jak ją włączał to obraz powitalny się włączał WIWA(taki tuner ma przy drugim TV), nawet miał przy tej plazmie pilot WIWy i coś przypominającego nadjnik przyklejony do ramy plazmy.

Są urządzenia z dwoma tunerami DVB-T ale jeden tuner jest zarezerwowany tylko do nagrywania,więc nie podłączysz drugiego telewizora.

http://klautel.pl/odtwarzacze-multimedialne/1347-tuner-dvb-t-cabletech-urz0086-2-tunery-twin-tuner.html

http://www.cabletech.pl/pl/4523-tuner-dvb-t-do-telewizji-cyfrowej-mpeg-4–twin-tuner-

Pozostaje Ci kupić dwa tunery DVB-T.

Karta PCI-Express na dwa tunery

http://comprousa.com/poland/product/e900f/e900f.html

Na allegro za 502,58 zł

http://allegro.pl/compro-videomate-vist … 76317.html

Podejrzewam,że stacjonarny kosztowałby drożej niż dwa osobne tunery.

Bez sensu jest kupować urządzenie za 500zł w dodatku które musi pracować przy włączonym komputerze. To już lepiej kupić dwa tunery za te 200zł i sprawa załatwiona…

Chyba wiem jak znajomemu chodziła telewizja naziemna. Musi mieć po prostu tuner, zacząłem szukać w produktach wiwy tunerów i znalazłem taki malutki, dlatego go nie zauważyłem. Tuner wygląda tak http://allegro.pl/wiwa-hd50-tuner-dvb-t-pvrmedia-hd-50-nowosc-i2391784072.html Na 90% stawiam, że ma właśnie takie rozwiązanie skoro mówicie, że jeden tuner = 1 TV.

Zastanawiam się czy takie maleństwo się nie grzeje i jak w ogóle chodzi, miał może ktoś styczność. Na opineo narzekali ludzie zazwyczaj, że łącza antenowa za blisko siebie i pilot duży i słaby ma zasięg. Niektórzy pisali, że napisów nie idzie powiększyć podczas oglądania.

Ta maleńka Wiwa jest najprostszym rozwiązaniem, rzeczywiście minusem jest zasięg pilota, odbiornik podczerwieni jest wypuszczany na kablu przed TV, a ten jest elastyczny, chyba, że go książką przydusisz :wink: Chociaż sprawdzałem też na innym urządzeniu i tam pilot działał dobrze.

No chwila… ty porównujesz 5 programów w telewizji naziemnej z blisko 100 programami w N? Jak kupisz osprzęt do naziemnej to ile to ci wyjdzie abonamentów w Nce?

Nie każdy potrzebuje blisko 100 programów.

Raczej mało kto ma tylko antenę satelitarną, a nie ma naziemnej. Naziemna przydaje się np. do programu regionalnego TVP czy gdy z przyczyn technicznych nie można oglądać satki (bardzo duże zachmurzenie albo zasypie talerz).

W naziemnej jest w tej chwili z tego co pamiętam 14 kanałów, wybrańcy mają dodatkowe 3.

Ten odbiornik podczerwieni wystarczy na taśmie dwu-stronnej (nie wiem czy nawet nie ma taśmy na spodzie tego odbiornika tej taśmy) przykleić do obudowy TV i łapie z różnych kątów i odległości :slight_smile:

heh… jak kupie osprzęt do naziemnej to wyjdzie mi 2 abonamenty w N :slight_smile: (w zasadzie musiałem kupić tylko 2 tunery, bo antenę starą mam i wszystko lux chodzi, jeśli ktoś blisko ma nadajnik to na “drucie” nawet zasięg złapie).

Na drugi raz czytaj uważniej, nigdzie nie jest napisane, że porównuje N-ke do naziemnej telewizji. Miałem N-ke, nie wykorzystywałem jej dóbr i możliwości to po co miałem N-ke utrzymywać? W dodatku tak mi spece z N-ki zrobili, że na dwóch TV musiałem oglądać ten sam program.

Mam teraz telewizje naziemną i w zupełności wystarcza mi tyle kanałów w dodatku na dwóch TV mogę oglądać różne programy.

Właśnie w jednym wypadku odbiornik łapał dobrze, w innym trzeba było wycelować pilot prosto w niego i nie była to kwestia baterii :wink: Ale z tego co widzę wszystkie opinie to jakiś feler się trafił.