Jeden tuner telewizyjny działający na dwóch telewizorach

(fiku$) #1

Kończy mi się umowa u operatora i zamierzam zrezygnować ponieważ, raz że płacę dużo a dwa i tak nie mam czasu na oglądanie i wypożyczanie filmów a trzy zimą jak nie miałem sygnału to z N-ki kazali mi na dach wychodzić i poruszać anteną :slight_smile:

Podobno telewizja naziemna ma 22 programy a to w zupełności mi wystarczy i pomyślałem nad kupnem tunera, bo w TV nie mam mpeg-4. Nie bardzo wiem jak z jednej anteny i jednego tunera zrobić tak, aby na jednym TV odbierało np. TVP 1 a na drugim TV odbierało np. POLSAT.

Z tego co zauważyłem to tunery mają takie same funkcje a już na pewno takie same interfejsy i piloty także nie zamierzam kupić najtańszy tuner np. WIWA, BLOW albo MANTA chyba, że polecacie coś innego?

(system) #2

Z jednej anteny możesz rozdzielić sygnał na 2,3 czy 4 TV ale już tuner to nie słyszałem żeby jakiś rozdzielał sygnał na 2 TV.

Co do ilości programów to jest uzależnione od regionu Polski w którym mieszkasz.

Ale ilość programów będzie rosła, najbliższe "nowe" pojawią się po wyłączeniu sygnału analogowego.

(fiku$) #3

No właśnie czytałem trochę o tych tunerach i wszędzie pisali, że jeden tuner na jedn telewizor. Byłem ostatnio u znajomego i on ma 3 TV i też zrezygnował z N-ki i ma dwa tunery(MANTA i WIWA). Telewizję naziemną ma na wszystkich telewizorach i na dwóch po włączeniu tunera wyświetla się obraz powitalny WIWA a tuner ma jeden w dodatku na oby TV są różne programy(na jednym TV ogląda np. TVP 1 a na drugim można oglądać POLSAT). Nie śmiałem pytać jak to technicznie jest rozwiązane, ale na pewno ma dwa tunery i 3 TV i na wszystkich ma telewizje naziemna.

Co do programów, to łapię zasięg na mux 1,2 i 3 :slight_smile: Z tym, że słyszałem, że powielają się np jest TVP 1 i TVP 1 HD, TVP 2 i TVP 2 HD, TVN i TVN HD, także w rzeczywistości nie jest ich 22 a trochę mniej. TV PLUS w ogóle nie chodzi, wyświetla pasy i dźwięk pikkkk.

(system) #4

TVN HD jest tylko w Warszawie.

Puls Ci piszczy bo to jest PULS 2 który jeszcze nie wystartował i ma pasy.

Na stronie Emitel.pl wszystko masz

Mówisz że znajomy ma 3 TV i 2 tunery... a może jeden z tych TV ma już wbudowany tuner DVB-T i tak zapewne jest

(JoteS) #5

Do jednego tunera (o ile zestaw wyjść pozwoli na to) podłączysz nawet trzy telewizory, problem w tym że na wszystkich będziesz oglądał to samo. Dlatego pozostaje układ jeden telewizor - jeden tuner. Część jest zdublowana ale jest to przejściowe do czasu całkowitego wyłączenia TV analogowej.

(system) #6

W tej chwili nic nie jest zdublowane, bo TVP1 i TVP1 HD już pozostanie tak na zawsze, tak samo TVP2 i TVP2 HD

(JoteS) #7

Rzeczywiście kanały TVP1 i TVP2 były zdublowane ale przed wprowadzeniem kanałów HD :slight_smile:

(fiku$) #8

Niemożliwe dlatego, że ma taką samą plazmę jak ja - SAMSUNG PS42Q9H1 - przynajmniej z wyglądu wygląda jak moja plazma. Wiem, że nie jest to nowa plazma a kupował ją gdzieś tak jak ja czyli w 2007 roku a wtedy chyba nie było tunerów.

Poza tym jak ją włączał to obraz powitalny się włączał WIWA(taki tuner ma przy drugim TV), nawet miał przy tej plazmie pilot WIWy i coś przypominającego nadjnik przyklejony do ramy plazmy.

(eddie71) #9

Są urządzenia z dwoma tunerami DVB-T ale jeden tuner jest zarezerwowany tylko do nagrywania,więc nie podłączysz drugiego telewizora.

http://klautel.pl/odtwarzacze-multimedialne/1347-tuner-dvb-t-cabletech-urz0086-2-tunery-twin-tuner.html

http://www.cabletech.pl/pl/4523-tuner-dvb-t-do-telewizji-cyfrowej-mpeg-4--twin-tuner-

Pozostaje Ci kupić dwa tunery DVB-T.

Karta PCI-Express na dwa tunery

http://comprousa.com/poland/product/e900f/e900f.html

Na allegro za 502,58 zł

http://allegro.pl/compro-videomate-vist ... 76317.html

Podejrzewam,że stacjonarny kosztowałby drożej niż dwa osobne tunery.

(fiku$) #10

Bez sensu jest kupować urządzenie za 500zł w dodatku które musi pracować przy włączonym komputerze. To już lepiej kupić dwa tunery za te 200zł i sprawa załatwiona..

Chyba wiem jak znajomemu chodziła telewizja naziemna. Musi mieć po prostu tuner, zacząłem szukać w produktach wiwy tunerów i znalazłem taki malutki, dlatego go nie zauważyłem. Tuner wygląda tak http://allegro.pl/wiwa-hd50-tuner-dvb-t-pvrmedia-hd-50-nowosc-i2391784072.html Na 90% stawiam, że ma właśnie takie rozwiązanie skoro mówicie, że jeden tuner = 1 TV.

Zastanawiam się czy takie maleństwo się nie grzeje i jak w ogóle chodzi, miał może ktoś styczność. Na opineo narzekali ludzie zazwyczaj, że łącza antenowa za blisko siebie i pilot duży i słaby ma zasięg. Niektórzy pisali, że napisów nie idzie powiększyć podczas oglądania.

(Andrzej91) #11

Ta maleńka Wiwa jest najprostszym rozwiązaniem, rzeczywiście minusem jest zasięg pilota, odbiornik podczerwieni jest wypuszczany na kablu przed TV, a ten jest elastyczny, chyba, że go książką przydusisz :wink: Chociaż sprawdzałem też na innym urządzeniu i tam pilot działał dobrze.

(maniq) #12

No chwila.... ty porównujesz 5 programów w telewizji naziemnej z blisko 100 programami w N? Jak kupisz osprzęt do naziemnej to ile to ci wyjdzie abonamentów w Nce?

(Kpc21) #13

Nie każdy potrzebuje blisko 100 programów.

Raczej mało kto ma tylko antenę satelitarną, a nie ma naziemnej. Naziemna przydaje się np. do programu regionalnego TVP czy gdy z przyczyn technicznych nie można oglądać satki (bardzo duże zachmurzenie albo zasypie talerz).

W naziemnej jest w tej chwili z tego co pamiętam 14 kanałów, wybrańcy mają dodatkowe 3.

(fiku$) #14

Ten odbiornik podczerwieni wystarczy na taśmie dwu-stronnej (nie wiem czy nawet nie ma taśmy na spodzie tego odbiornika tej taśmy) przykleić do obudowy TV i łapie z różnych kątów i odległości :slight_smile:

heh... jak kupie osprzęt do naziemnej to wyjdzie mi 2 abonamenty w N :slight_smile: (w zasadzie musiałem kupić tylko 2 tunery, bo antenę starą mam i wszystko lux chodzi, jeśli ktoś blisko ma nadajnik to na "drucie" nawet zasięg złapie).

Na drugi raz czytaj uważniej, nigdzie nie jest napisane, że porównuje N-ke do naziemnej telewizji. Miałem N-ke, nie wykorzystywałem jej dóbr i możliwości to po co miałem N-ke utrzymywać? W dodatku tak mi spece z N-ki zrobili, że na dwóch TV musiałem oglądać ten sam program.

Mam teraz telewizje naziemną i w zupełności wystarcza mi tyle kanałów w dodatku na dwóch TV mogę oglądać różne programy.

(Andrzej91) #15

Właśnie w jednym wypadku odbiornik łapał dobrze, w innym trzeba było wycelować pilot prosto w niego i nie była to kwestia baterii :wink: Ale z tego co widzę wszystkie opinie to jakiś feler się trafił.