Jeden windows na 2 komputerach

(Surmapiotr) #1

Witam

Zacznę od tego . Wiem że to nielegalne, piractwo itd. Ale ktoś mi zadał pytanie i nie wiedziałem jak na nie odpowiedzieć. Po prostu zatkało mnie.

Co się stanie jeśli na jednym komputerze jest zainstalowany XP(oczywiście aktywowany) i po miesiącu kupię drugi komputer i zainstaluje XP. Normalnie zadzwonię i dostane nowy klucz. Potem podłącze do internetu. Wejdę na stronę i będę chciał coś pobrać ze strony MS gdzie trzeba przejść weryfikacje legalności. Co się stanie? Przejdzie czy nie

WERSJA XP PRO

WERSJA BOX(jednostanowiskowa)

(Mroczny30) #2

Dobre pytanie

Prawdopobnie na obu komputerach pojawi się informacja, "Padłeś ofiarą fałszywego oprogramowania".

(Surmapiotr) #3

no właśnie jestem ciekawy, i nie wieże że nikt nie kombinował:slight_smile:

(system) #4

Kombinacja na całego, powiem tak że oba komputery będą działać i ściągać aktualizacje dopóki jakiś Pan z M$ nie zablokuje starego numeru seryjnego COA (bo klucz nie jest blokowany, tylko zamrożony na jakiś czas potem ląduje na jakimś innym stikerze). Sam mam 3 naklejki kiedyś chciałem sprawdzić najstarszy klucz, wyszło na to że... "Podany klucz produktu nie jest prawidłowym kluczem systemu Windows XP Home" a był wymieniony jakieś 4 lata temu (wymieniam je po każdej wymianie dysku dla świętego spokoju).

(Surmapiotr) #5

chyba nawet sam się pokuszę i zobaczę (tylko dla zbierania doświadczenia:D)