Jeden z dysków 100% obciążenia, Firefox zżera bardzo procesor, Malwarebytes Antimalware nie chce się uruchomić

Tak przy okazji jeśli chodzi o partycję F:
Jest wpis.
Error: (01/28/2021 02:45:40 PM) (Source: Microsoft-Windows-BitLocker-Driver) (EventID: 24620) (User: ZARZĄDZANIE NT)
Description: Sprawdzanie zaszyfrowanego woluminu: nie można odczytać informacji o woluminie F:.
To by świadczyło ze masz ja zaszyfrowaną i sa problemy z dostępem do niej.
Jest tak faktycznie?

No właśnie nie. Nie szyfrowałem nigdy żadnej partycji.

A masz do niej dostęp?
W logu Addition masz wpisy świadczace o tym ze frst uznał partycję f: za zaszyfrowaną i nie ma dostepu do niej.

Drive c: () (Fixed) (Total:460.11 GB) (Free:40.68 GB) NTFS
Drive d: () (Fixed) (Total:1863.01 GB) (Free:453.6 GB) NTFS ==>[system z komponentami startowymi (pozyskano odczytując dysk)]
Drive e: (Nowy) (Fixed) (Total:3725.9 GB) (Free:2303.87 GB) NTFS
Drive g: () (Fixed) (Total:474.68 GB) (Free:279.12 GB) NTFS
Drive h: (Nowy) (Fixed) (Total:472.58 GB) (Free:12.79 GB) NTFS

F: tu nie ma.

No właśnie tak jak pisałem wcześniej.
Jak wejdę na TEN KOMPUTER to nie ma pod
ikoną dysku F: tego paska zajętości miejsca
a jak próbuję wejść na dysk F: to ten dysk z tą partycją zaczyna mielić na 100% a czas dostępu zaczyna cały czas przeskakiwać z 0ms do chyba 1306ms, cały czas naprzemiennie tylko te wartości.

Z logu wynika ze system próbuje uzyskac informację o zaszyfrowanej partycje ale ze względu na jakiś błąd nie moze tego uzyskać…
Tu jest pewien link ale…Sam przeczytasz.

Daj jakies screeny jak to wyglada w Eksploratorze i w zarządzaniu a poza tym sprawdz czy bad block dotyczy na pewno tego dysku.

Nie obraźcie się, ale kogo ja mam słuchać? @iJuliusz ma rangę ekspert i już korzystałem wielokrotnie z jego eksperyz i nie pamiętam przypadku, żeby jego rady nie dały oczekiwanego rezultatu. Co do rad @anon44497448, nie korzystałem chyba jeszcze. Nie mam zamiaru podkopywać czyichś kompetencji, ale moglibyście jakoś to między sobą uzgodnić co mam robić. Sorry nie orientuję się na tyle na tym forum, żeby wiedzieć czyich rad słuchać, może powinienem dokładniej przestudiować regulamin, co za chwilę zrobię. Możecie @iJuliusz i @anon44497448 uzgodnić między sobą co mam robić? Mam nadzieję, że Was nie obraziłem, nie miałem takiego zamiaru. Na pewno tutaj jest dużo osób o ogromnych kompetencjach,
wiem, bo pracowałem jako programista .NETa ale o tych rzeczach niektórych co piszecie to nawet nie bardzo wiem co to jest, a co dopiero być jakimś ekspertem.

P.S.: Przestudiowałem Regulamin.
Część V punkt 3, kto może pomagać.
I już wiem, że są to tylko osoby zweryfikowane
przez Moderatora. Pytanie: czy mam zacząć
od wskazówek @iJuliusz, a potem zrobić to
co radzi @anon44497448, czy od razu któregoś z Was
tylko. Bo sorry mam swoje lata i siedzenie
całymi godzinami przed kompem
rozwiązywanie jakichś problemów już
mi obrzydło ( Z komputerami u mnie w domu
mam kontakt od ponad 30 lat. Najpierw z C64
a od 1994 r. z PCtami. ) . Ale oczywiście
chce rozwiązać ten problem, ale możliwie
jak najszybciej, chociaż dobrze wiem, że w
informatyce estymacja czasu wykonania
jakiegoś zadania jest bardzo trudna.

1 polubienie

Dostałes fixlist? Dotyczył twojego systemu, jego błędów a przede wszystkim ewentualności jego zawirusowania . Moje rady odnoszą się wyłącznie do problemu z twoim dyskiem. Problemu ze żle działającym programem MB. Problemu z brakiem integralnosci plików systemowych.
Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Po prostu log Addition w swej koncowej fazie pokazuje błedy zapisane przez system.
Napisałem ci “Twój cyrk, twoje małpy”
A następnym razem zainstaluj sobie np. Macrium Reflect i rób obrazy partycji. Zrobienie systemowego obrazu to jakies pięć minut z weryfikacja. Przywrócenie tyle samo.
Działa zle, przywracasz.

Zasada jest prosta.

Otrzymuję logi do sprawdzenia, wykonuję plik naprawczy i czekam, aż zostanie użyty.
Sprawdzam efekty działania, zalecam kolejne skany, itd.

Jeśli widzę jakieś błędy systemowe, na które znam rozwiązanie, lub gdy mam czas, aby odszukać rozwiązanie, to wstawiam odpowiednie zalecenia po zakończeniu wszystkich skanów.

Kiedyś umieszczałem ogólne reguły w każdym moim pierwszym poście, ale słusznie Moderator przeniósł to do przypiętego postu z zasadami wykonywania logów, ale przypomnę

Główne zasady, w przypadku, gdy ja udzielam pomocy:

  • Przede wszystkim musisz wiedzieć, że każdy z Nas na Forum DobreProgramy, poświęca swój czas, aby pomagać innym. Czekaj cierpliwie na instrukcje.
  • Bardzo ważne, abyś nie uruchamiał/a żadnych programów i nie wykonywał/a innych poleceń niż te, o które poproszę.
  • Wykonaj wszystkie polecenia, które przedstawię. Jeśli któreś z nich jest dla Ciebie niezrozumiałe powiadom mnie o tym i nie wykonuj kolejnych kroków.
  • Powiadomię Cię, gdy Twój komputer będzie bezpieczny i będziesz mógł uruchomić program usuwający pozostałości po programach naprawczych.
  • Jeśli nie będziesz odpowiadał/a przez 3 dni na moje polecenia, uznam, że nie potrzebujesz więcej pomocy i temat zostanie zamknięty.
  • Jednocześnie, gdybym Ja nie odpowiadał przez 48 godzin, napisz do mnie na PW z przypomnieniem.

Wiem, że aktualnie sam udzielam pomocy w sprawie logów i nie zawsze na wszystko znajdę czas.

Proszę więc innych pomagających o cierpliwość i o trochę zrozumienia. Piszę w liczbie mnogiej, bo zapewne nie tylko osoby uczestniczące w temacie czytają posty :wink:
Jeśli już ktokolwiek zauważy dodatkowe sprawy do naprawienia, zgłaszajcie to w swoich postach, ale proszę również uświadamiać autora o poprawnej kolejności.

  1. Logi
  2. Fixy
  3. Skany inne (ewentualnie 1 do 3 kilka razy)
  4. Zgłoszenie zakończenia działań
  5. Wtedy, albo temat zostaje przeniesiony do innego działu, albo autor tworzy nowy temat i opisuje problem

I tu jest czas dla Was drodzy koledzy.
Tak więc pomagajmy, po to jest Forum. :wink:

Wracając więc do tematu
@anon44497448 zwróciłeś uwagę na problemy z dyskiem i pisałeś o rozgraniczeniu działań z logami, oczyszczaniem, a naprawianiem systemu i problemów pobocznych, dlatego też moje przypomnienie zasad jest jedynie ogólne.
Cenię sobie Twoją pomoc. Dziękuję.
Trzeba znaleźć rozwiązanie, też muszę się w to zaangażować, nie tylko w logi

@klema80 proszę, umieść plik wynikowy fixlog.txt, jest w tym samym katalogu co FRST
Zerknij do katalogu C:\ADWCleaner, odszukaj pliki wynikowe.
Mają nazwy m. in. AdwCleaner[C0].txt AdwCleaner[S0].txt
Może być ich więcej. Każdy kolejny ma wyższy numer.
Wklej do wglądu te najnowsze.

BTW. Jeśli bawiłeś się C64, to pewnie ZX Spectrum też :wink:

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Nie wchodzę w działkę frst. Napisałem wyraznie

Wskazałem jedynie sciezki naprawy innych jego problemów a i tak jak ty nie doczekałem sie sensownej odpowiedzi typu, zrobiłem i co dalej. A bez tego ani rusz.
P.S Swoja droga ciekawy problem z jego dyskami

1 polubienie

Spokojnie @iJuliusz i @anon44497448, nie mogę całymi dniami się tym zajmować, to chyba zrozumiałe? Dziś zaraz włączam kompa i działam wg Waszych wskazówek

Do @iJuliusz : Właśnie odpaliłem naprawę za pomocą FRST. W moim przypadku,
ile to może potrwać? W tej chwili tworzy punkt przywracania. Pewnie będzie też widsiał
na usuwaniu plików tymczasowych. Zrobiłem kopię plików tymczasowych Firefox profiles.
Czy mogę je usunąć z dysku C: i później przywrócić z kopii dla oszczędności czasu?

W profilu masz np. pliki rozszerzeń. A co jesli któryś wadliwy i sprawia problem?

W tej chwili po wejściu na inne dyski przy plikach mam puste ikony

Dyski F,G,H na jednym fizycznym dysku oraz E na innym dysku raz się pojawiają w menedżerze zadań,
w zakładce wydajność raz giną.

Co ja mam robić? mam przeinstalować system? W tym problem, że mam WIN 10 jako update
z WIN 8, to chyba już 10 nie będę mógł mieć

Ja już tracę nadzieję, że cokolwiek da się odzyskać czy naprawić

F11 przy starcie nie działa, system uruchamia się bardzo długo. Wciąż się ładuje od kilku minut. Uruchamianie ponowne trwa tyle, że muszę resetować przyciskiem

Dobra nie mam już siły, przeinstalowuje system

Uruchomiłeś plik naprawczy. To moze napisz jak to sie zakończyło lub ze się nie zakończyło.
FRST przy naprawie ma ograniczony czas do 40 min.
I nie jest zalecane by w tym czasie grzebać w komputerze…
No ale jesli chcesz reinstalację to jesli dysk masz fizycznie sprawny a win 8 był legalny i masz konto microsoft to system ci sie samoczynnie aktywuje. Robisz to przez MCT

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

Tak mam legalny WIN 8 PRO