Jeden z dysków 100% obciążenia, Firefox zżera bardzo procesor, Malwarebytes Antimalware nie chce się uruchomić

https://support.microsoft.com/pl-pl/windows/aktywacja-systemu-windows-10-c39005d4-95ee-b91e-b399-2820fda32227

Ciebie interesuje Aktywowanie przy użyciu licencji cyfrowej

W tej chwili instalator wisi z komunikatem " Instalator zaczyna pracę ". Kontrolka dysku pulsuje dosyć cyklicznie znaczy dysków HDD SSD, dioda napędu DVD nie pali się. To chyba jakiś problem z dyskami?

…to dlaczego instalujesz Win8, skoro komputer już działał na Windowsie10 i system jest zarejestrowany i był aktywowany w Microsofcie?

Bo miałem WIN 8 PRO kupione już dawno temu. Potem dokonałem update do WIN 10.

Z czego wiem można po update przywrócić też WIN 10, ale trzeba ściągnąć obraz albo zainstalować z chmury. Jak niby inaczej mam to zrobić? Ja już wszystkiego nie pamiętam jak to dokładnie jest bo aż tak mi się nie nudzi, żeby instalowywać lub przeinstalowywać system przynajmniej raz na miesiąc.

Tu chyba trzeba z czego wiem każdemu pomagać.

Jakbym był wystarczającym specjalistą w tej dziedzinie to bym na to forum nie wchodził

Chyba mnie nie zrozumiałeś? To dział dla doradców-specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa komputerów, czyli tych, którzy chcą doradzać każdemu, kto tego potrzebuje, szczególnie w analizie logów. Inaczej mówiąc, np. ja nie mam tu takich imiennych, regulaminowych uprawnień, by Tobie doradzać do chwili, gdy temat nie zmieni działu.
Oczywiście “klientem” tego działu, szukającym porady może być każdy, kto ma tego typu problem z komputerem. Twój problem jednak pozostał… i chyba przestał być już dawno problemem działu “Bezpieczeństwo”?

1 polubienie

Ok niech Ci będzie. Ale ja jakoś inaczej zrozumiałem wzięcie w nawiasy sformułowania.
Problem pozostał. I udało mi się wejść w opcję przywracania WIN 10 z chmury, ściągnął się, ale przy postępie przywracania 1% pojawił się komunikat jakiś o błędzie. Zmiany zostały też wycofane.Teraz już próbuję z powrotem uruchomić starą wersję. Podejrzewam, że mogę mieć uwalone już kilka dysków. System ( C: ) mam na SSD a te dyski F, G,H na tym 2 terowym co wcześniej pisałem. Macie jeszcze jakieś rady? Już nawet jestem gotów przeinstalować system, jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak to zrobić jeśli to w ogóle możliwe. Właśnie teraz system się uruchomił. Ale lampka dysków nadal cały czas pracuje.

Zerknijmy co się dzieje.

Zrób nowy skan FRST i wstaw logi do wglądu.

Jeśli nie będzie nic więcej do zrobienia z logami, przeniesiemy temat do innego działu

Ok, dzięki @iJuliusz. Na razie zrobiłem pierwszy punkt wg wskazówek @anon44497448 ,ten:

  1. Dysk
    Error: (01/28/2021 02:45:46 PM) (Source: disk) (EventID: 7) (User: )
    Description: W urządzeniu \Device\Harddisk3\DR3 wystąpił zły blok.
    Który to dysk na pewno, to przeczytaj dokładnie ten tekst. Problem jest poważny.
    https://www.wintips.org/fix-event-7-disk-has-a-bad-block-at-device-harddisk/

Po uruchomieniu Winobj.exe w katalogu Device, w podkatalogach Harddisk od 0 do 4,
nie ma kompletnie żadnych wpisów. Chyba, że trzeba uruchomić w trybie administratora,
a jak od tej awarii próbuję kliknąć ppm i wybrać na jakimś pliku tryb administratora to się wiesza
eksplorator.

FRST wisi mi na Skanowanie Usługi, długo to może potrwać?

Czy za pierwszym razem też tak było?
Możliwe, że trzeba będzie spróbować skanowania w Trybie Awaryjnym
Jak jest teraz?

Za pierwszym razem wisiał na usuwaniu plików tymczasowych:
C:\Users\pklim\AppData\Local\Temp

FRST wciąż wisi na Skanowaniu Usługi

FRST działa znacznie dłużej niż te 40 minut. Co robić?

Zamknąłem Firefoxa, zżerał mnóstwo CPU. FRST ruszył. :slight_smile:

1 polubienie

To czekamy na logi :wink:

FRST:
FRST.txt (108,8 KB)
SHORTCUT:
Shortcut.txt (549,7 KB)
ADDITION:
Addition.txt (185,0 KB)

1 polubienie

Plik naprawczy ma taki limit, nie skanowanie.